aktualizacja 

"Masażysta Putina" uciekł z Rosji. Rosyjskie media ujawniły to po kilku miesiącach

Współpracujący z Kremlem rosyjski biznesman Konstantin Gołoszczapow zwany "masażystą Putina" uciekł z Rosji. Co więcej, na jaw wyszło, że jego syn cztery dni później zmarł w tajemniczych okolicznościach.

"Masażysta Putina" uciekł z Rosji. Rosyjskie media ujawniły to po kilku miesiącach
Rosyjski biznesmen Konstantin Gołoszczapow (Licencjodawca)

Petersburski oligarcha 67-letni Konstantin Gołoszczapow miał bliskie związki z Kremlem. W czerwcu br. uciekł z Rosji na Białoruś ciemnym autem marki bmw należącym do jego syna. Cztery dni później w niewyjaśnionych okolicznościach zmarł jego syn 29-letni Dmitrij.

Konstantin Gołoszczapow uciekł z Rosji po tym, jak miał otrzymać informację, że jego firmy mają zostać sprawdzone pod zarzutem defraudacji. Cztery dni później 29-letni Dmitrij już nie żył. Rozpoczęto śledztwo w sprawie udziałów inwestycyjnych Konstantina – w tym akcji petersburskich firm wodociągowych i elektrycznych Vodokanal i Lenenergo.

Mimo że ucieczka "masażysty Putina" miała miejsce kilka miesięcy temu, wydarzenia dopiero niedawno zostały ujawnione przez rosyjskie gazety, które zwróciły uwagę na jego bliskie związki z Kremlem. Miliarder podobno znał wiele osobistych tajemnic Putina.

Rosyjskie media opublikowały zdjęcie, na którym rosyjski oligarcha przejeżdża przez granicę z Białorusią, wykonując "niegrzeczny gest" przed kamerą.

Obecne miejsce pobytu Konstantina nie jest znane, chociaż uważa się, że posiada on zarówno greckie, jak i chorwackie paszporty. Niejasna jest również przyczyna śmierci jego syna, który był powiązany z interesami będącymi przedmiotem śledztwa.

Uważa się, że Dmitrij był w związku z bogatą 33-letnią Yaną Mardiną. W ubiegłym tygodniu gubernator Petersburga, bliski sojusznik Putina, Aleksander Beglow, złożył kwiaty przy grobie Dmitrija na miejskim cmentarzu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Media informują o kilku okolicznościach, kiedy mogło dojść do spotkania Władimira Putina i Konstantina Gołoszczapowa. Jedna z wersji mówi, że ich znajomość zaczęła się od czasów, gdy prezydent Rosji był agentem KGB, a Gołoszczapow był "informatorem" tajnych służb. Rosjanin był też zaangażowany w sztuki walki - podobnie jak Putin. Inne wersja mówi, że umiejętności "masażysty" i jego innowacyjne metody miały pomóc Putinowi przezwyciężyć ostrą kontuzję pleców, co spowodowało, że rozwinęła się między nimi "silna męska przyjaźń".

Zobacz także: Fatalna wiadomość dla Ukrainy? Padła data. Wtedy mogą wkroczyć
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić