aktualizacja 

Tą sprawą żyją Stany. Tragiczny finał romansu z więźniem

119

Tą sprawą żyły wszystkie media w Stanach Zjednoczonych. Była oficer więziennictwa w Alabamie, Vicky White, zmarła z powodu obrażeń po tym, jak uciekła z więzienia z więźniem Casey'em White'em, który był skazany na 75 lat więzienia.

Tą sprawą żyją Stany. Tragiczny finał romansu z więźniem
Koniec głośnego pościgu w USA. Kobieta zmarła w szpitalu (Lauderdale County Sheriff)

Do ich wspólnej ucieczki doszło 29 kwietnia w hrabstwie Lauderdale w Alabamie. Funkcjonariuszka Vicky White miała eskortować skazanego Casey'a White'a z zakładu karnego. Według urzędników widziano ich ostatnio, gdy skazaniec był przewożony na badania psychiatryczne.

Początkowo służby w Stanach Zjednoczonych dopuszczały, że mogło dojść do porwania, jednak po kilku dniach poszukiwań uznały, że 56-letnia Vicky White współpracuje ze skazanym. Według amerykańskich mediów połączyło ich uczucie w więzieniu.

Zastępczyni dyrektora zakładu karnego uwolniła mężczyznę w trakcie przewożenia go z zakładu karnego we Florence. W trakcie obławy policyjnej radiowóz, którym jechali, znaleziono na terenie centrum handlowego. Potem oboje przesiedli się do innego samochodu i zniknęli.

Kobieta nie żyje

Dopiero po 11 dniach udało się zatrzymać uciekinierów. Według relacji policji, samochód pary rozbił się po policyjnym pościgu w Evansville w stanie Indiana. Policjanci wyciągnęli kierowcę ze zmiażdżonego pojazdu. Vicky White została zaklinowana w środku.

Samochód prowadziła Vicky White, która postrzeliła się w trakcie zatrzymania. Kobieta trafiła do szpitala z raną postrzałową. Policja poinformowała w poniedziałek, że Vicky White zmarła z powodu obrażeń po postrzeleniu.

Ta ucieczka była oczywiście dobrze zaplanowana i obliczona. Włożyli w to wiele przygotowań, mieli mnóstwo gotówki, mieli pojazdy, mieli wszystko, czego potrzebowali, by to zrobić. I to właśnie spowodowało, że ostatnie półtora tygodnia było takie trudne - powiedział szeryf Singleton, cytowany przez CNN.

Vicky White w momencie ucieczki odbyła ostatni dzień w pracy przed pójściem na emeryturę. Casey z kolei za usiłowanie morderstwa skazany był na 75 lat więzienia.

Zobacz także: Parodia parady zwycięstwa? Generał przestrzega
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić