Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|
aktualizacja

Tą sprawą żyją Stany. Tragiczny finał romansu z więźniem

48
Podziel się:

Tą sprawą żyły wszystkie media w Stanach Zjednoczonych. Była oficer więziennictwa w Alabamie, Vicky White, zmarła z powodu obrażeń po tym, jak uciekła z więzienia z więźniem Casey'em White'em, który był skazany na 75 lat więzienia.

Tą sprawą żyją Stany. Tragiczny finał romansu z więźniem
Koniec głośnego pościgu w USA. Kobieta zmarła w szpitalu (Lauderdale County Sheriff)

Do ich wspólnej ucieczki doszło 29 kwietnia w hrabstwie Lauderdale w Alabamie. Funkcjonariuszka Vicky White miała eskortować skazanego Casey'a White'a z zakładu karnego. Według urzędników widziano ich ostatnio, gdy skazaniec był przewożony na badania psychiatryczne.

Początkowo służby w Stanach Zjednoczonych dopuszczały, że mogło dojść do porwania, jednak po kilku dniach poszukiwań uznały, że 56-letnia Vicky White współpracuje ze skazanym. Według amerykańskich mediów połączyło ich uczucie w więzieniu.

Zastępczyni dyrektora zakładu karnego uwolniła mężczyznę w trakcie przewożenia go z zakładu karnego we Florence. W trakcie obławy policyjnej radiowóz, którym jechali, znaleziono na terenie centrum handlowego. Potem oboje przesiedli się do innego samochodu i zniknęli.

Kobieta nie żyje

Dopiero po 11 dniach udało się zatrzymać uciekinierów. Według relacji policji, samochód pary rozbił się po policyjnym pościgu w Evansville w stanie Indiana. Policjanci wyciągnęli kierowcę ze zmiażdżonego pojazdu. Vicky White została zaklinowana w środku.

Samochód prowadziła Vicky White, która postrzeliła się w trakcie zatrzymania. Kobieta trafiła do szpitala z raną postrzałową. Policja poinformowała w poniedziałek, że Vicky White zmarła z powodu obrażeń po postrzeleniu.

Ta ucieczka była oczywiście dobrze zaplanowana i obliczona. Włożyli w to wiele przygotowań, mieli mnóstwo gotówki, mieli pojazdy, mieli wszystko, czego potrzebowali, by to zrobić. I to właśnie spowodowało, że ostatnie półtora tygodnia było takie trudne - powiedział szeryf Singleton, cytowany przez CNN.

Vicky White w momencie ucieczki odbyła ostatni dzień w pracy przed pójściem na emeryturę. Casey z kolei za usiłowanie morderstwa skazany był na 75 lat więzienia.

Zobacz także: Parodia parady zwycięstwa? Generał przestrzega
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(48)
Andy
2 miesiące temu
"Samochód prowadziła Vicky White, która postrzeliła się w trakcie zatrzymania." Się uśmiałem... postrzeliła SIĘ. Nieźle tam szyją.
Ten teges
2 miesiące temu
Ciekawe czy zdazyli sie wyzymowac
Kla72
2 miesiące temu
Co jej strzeliło do głowy, przeszła by sobie spokojnie na nie małą zapewne emeryturkę, a tak skończyła w grobie, smutne to wszystko .
......
2 miesiące temu
ach ten eros, zabiera rozum ludziom
Metro66
2 miesiące temu
Czym jej zaimponował ? Elokwencją ? Przynosił kwiaty codziennie ? Aparycją ? Śpiewał serenady ?
healer
2 miesiące temu
nie mieli praktycznie szans, w takich głośnych przypadkach media pełne są ich wizerunków. No chyba że byliby artystami charakteryzacji i mieliby przygotowane jakieś schronienie na odludziu pozwalające przetrwać kilka tygodni bez wychodzenia. No i co dalej jeśli kasa się skończy?? Napady, rabunki? też wcześniej czy później by wpadli. WOLNOŚĆ człowieka skończyła się na dobre 70-80 lat temu wraz z rozwojem massmediów i elektroniki/informatyki...
Vince
2 miesiące temu
Nie szkoda mi kryminalisty, szkoda mi tylko głupiej baby.
Gosc
2 miesiące temu
Szkoda mi jej , ze dala sie tak uwiesc i tak tragicznie skonczyla Ale ludzie traca rozum , kiedy ktos mowi czule i sie lapia Chyba nie byla zbyt intieligentna zeby sobie ukladac zycie z kryminalista na odsiadce za kratami
derek
2 miesiące temu
Tak to jest, jak się myśli organem przeznaczony do zupełnie innych celów.
J-73
2 miesiące temu
jeszcze jedno, co za debil napisał ten artykuł, w angielskim nazwisk sie nie odmienia jak jest White to jest White w kazdym przypadku i osob
nie inaczej
2 miesiące temu
plany spaliły na panewce !
Ciekawe
2 miesiące temu
Ciekawe, jak ich namierzyli. Skoro szło im tak dobrze, to gdzieś któreś z nich popełniło błąd. Ktoś wie, co tam mówio Amerykańce o tym??
Romeo&Juliet
2 miesiące temu
Jakie to szekspirowskie! Normalnie Romeo i Julia!
TED55
2 miesiące temu
Proszę porównać Prawo w Polsce z Prawem w USA. Za usiłowanie morderstwa w Stanch - wyrok:75 lat więzienia. W Polsce. Za popełnione morderstwo - najczęściej 15 lat więzienia. Co na to, p. Ziobro?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić