Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Koniec spekulacji. Korea Północna publikuje nagranie

130
Podziel się:

Kim Dzong Un pokazał się publicznie po prawie miesiącu nieobecności. Była to najdłuższa absencja przywódcy Korei Północnej w tym roku, co stało się powodem spekulacji na temat stanu jego zdrowia. W piątek dyktator pojawił się na "pilnym" spotkaniu Biura Politycznego.

Koniec spekulacji. Korea Północna publikuje nagranie
Kim Dzong Un pokazał się publicznie po prawie miesiącu nieobecności (KCNA)

Ostatni raz Kim pokazał się publicznie 6 maja, kiedy wziął udział w sesji zdjęciowej z udziałem żołnierzy i ich rodzin. Obywatele Korei Północnej nie widzieli swojego przywódcy przez 29 dni. To najdłuższy okres publicznej absencji dyktatora w tym roku.

Kim Dzong Un pojawił się publicznie po prawie miesiącu

Tak długie nieobecności Kima w życiu publicznym kraju rodzą mnóstwo hipotez na temat jego kłopotów ze zdrowiem. Plotki podsycił fakt, że rządząca krajem partia utworzyła nowe stanowisko pierwszego sekretarza, który może zastępować wodza w wykonywaniu obowiązków, stając się drugą najważniejszą osobą w państwie.

W piątek Kim Dzong Un w końcu rozwiał wszelkie wątpliwości, gdy zwołał pierwsze w tym roku spotkanie czołowych partyjnych urzędników w Biurze Politycznym. Na konferencji omówione miały zostać "pilne" kwestie związane z planowaniem państwowym w pierwszej połowie 2021 roku.

Pilne spotkanie urzędników Korei Północnej

Koreańska Centralna Agencja Informacyjna (KCNA) i Rodong Sinmun opublikowały w sobotę krótkie nagranie ze spotkania, ale ogłosiły, że kolejne, większe zgromadzenie polityczne odbędzie się na początku czerwca.

Otoczony niewielką grupą swoich najbardziej zaufanych współpracowników z Biura Politycznego, Kim mówił o wynikach przełomowego do tej pory zjazdu partii w styczniu i podkreślił, że teraz "konieczne jest zwołanie posiedzenia plenarnego Komitetu Centralnego Partii, aby omówić pilne problemy ekonomii i życia ludzi".

Płynny rozwój spraw państwowych napotyka na wiele wyzwań i ograniczeń ze względu na panujące niekorzystne warunki subiektywne i obiektywne oraz otoczenie – dodał przywódca KRLD, choć jednocześnie "pozytywnie ocenił" bieżące wysiłki kraju.
Zobacz także: Zwiększone kontrole w Korei Północnej. Kim Dzong Un ostro o zachowaniu młodych
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(130)
Adikszczecin
12 miesięcy temu
Elita chińsko koreańska próbująca ukryć się w Europejskim zaścianku Europy np. w Polsce która powstała w 1945 tak samo jak kraj Koreański albo Wietnam komunistyczny itd. najprawdopodobniej wszyscy są napromieniowani jakimś związkiem radiologicznym. To świadczyłoby że mają oni swoją siedzibę na wzór jednego miasta, statku albo bunkra odizolowanego od reszty świata. Korekcje twarzy i brak ze strony Europy robienia testów Dna itd. powoduje że gdyby te rządy w Azji urwały się to 50 milionów Azjatów przemieściłoby się do Europy w kilka miesięcy, dlatego Europa Zachodnia wpuściła kraje komunisyczne ze Wschodu by się pozbyć problemu migracji na 150 lat z Chin i okoliicznych pańśtw do USA i krajow typu FRancja. STąd morze bałtyckie jest morzem Chińskim, często to widać nawet w słownikach po przeciwstawnych stronach haseł słownikowych.
Autmex
12 miesięcy temu
Albo Kimowi się mocno schudło, albo podłożyli sobowtóra:)))
Rechot socjal...
12 miesięcy temu
Polska gdyby miala taki ustrój, gdzie za darmo praktycznie wszystko, bez podatków i jeszcze sankcje, zamknęte granice, byłaby w stanie stworzyć własną technologię rakietową i jądrową ?
kor
12 miesięcy temu
coś mi to przypomina.... tańce z trzymaniem się za rece
666
12 miesięcy temu
Ten gościu na zdjęciu to nie on, to dyżurny sobowtór. Widać wyraźnie różnice.
666
12 miesięcy temu
Ten gościu na zdjęciu, to nie on, to sobowtór dyżurny. Widać wyraźnie różnice.
Blanka
12 miesięcy temu
A co nam zrobiła Korea północna ze ciągle widzę wpisy na jej temat?? Komu to potrzebne w Polsce?? U nas wszystko jest zrobione?
Blanka
12 miesięcy temu
Korea północna Iran Chiny Białoruś Rosja Wenezuela to kraje ktore stoją światu ością w gardle bo tam nie rządzą ci z banku światowego.
Monika
12 miesięcy temu
Dlugo nie widzałam króla A.Saudyjskiej żyje??
De-vodka
12 miesięcy temu
Imponujaca w Koreii Polnocnej jest DYSCYPLINA spoleczna gdzie wszyscy jak jeden maja porzadnie zalozone NAMORDNIKI i machaja w rownym rytmie choragiewakami jak na KOMENDE i nie ma zadnego rozpasania i jakichs dziwnych Wolnosci do dowolnego tempa wymachiwania choragiewka na czesc Przywodcy Panstwa i NARODU.
onto
12 miesięcy temu
Portal O2 nie pozwoli żyć Polakom bez informacji z Korei Północnej.To byłoby niezgodne z dyrektywami odgórnymi tych którzy doprowadzili do podziału tego kraju a teraz próbują przejąć pod swój zarząd również Ukrainę, Bialoruś i Rosję.
wojtek
12 miesięcy temu
5 hołowni na jednej stronie - to mnie zanudza. Zajrzę do lodówki.
Oj tak
12 miesięcy temu
Gdzie jaka absencja. On był zawsze gotowy. Tylko teraz musi trochę ich dopilnować, żeby bogatsi z wojska wydali hajs na jedzenie dla siebie i pozostałych oraz po to by stali się biedni. Jeszcze ktoś będzie miał inne zdanie to dekrety trzeba przejrzeć. Kapitalistyczne podarte dżinsy trzeba usunąć... Tyle roboty ma to słońce narodu, a nikt go odciążyć nie chce
AleJaja
12 miesięcy temu
Czyżby w czasie absencji był w Europie na odchudzającej sesji czy może zaszył się we własnym pałacyku by oglądać mecze NBA filmy z innych stron świata słuchać z płyt muzyki z playlist światowych... A wiadomo że takie zachowania są w krld karane śmiercią..
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić