Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Kim Dzong Un wysyła żołnierzy na przepustkę. Powód jest dramatyczny

187
Podziel się:

Dowództwo 9. korpusu północnokoreańskiej armii zdecydowało się odesłać do domów znaczną liczbę żołnierzy. Ich nieobecność na służbie uzasadniono tzw. przepustką zbożową. Wolno im wrócić jednostki, jednak muszą spełnić jeden warunek. Powód jest dramatyczny.

Kim Dzong Un wysyła żołnierzy na przepustkę. Powód jest dramatyczny
Żołnierze Korei Północną mogą ponownie połączyć się z rodzinami. Jednak zanim wrócą do jednostki, muszą zdobyć coś ważnego (Getty Images, Eric Lafforgue/Art in All of Us/Contributor)

Jak relacjonuje informator Daily NK, na przepustkę wysłano żołnierzy, którzy dysponują znacznymi środkami finansowymi. Dowództwo przeprowadziło taką selekcję nieprzypadkowo – tylko takie osoby będą w stanie wykonać powierzoną im "misję".

Żołnierze z Korei Północnej na przepustce. Powierzono im ważną "misję"

Przepustka, na którą wysłano członków 9. korpusu, została nazwana "zbożową", ponieważ będą mogli wrócić, o ile przywiozą jednostce pewną ilość zboża. Długość urlopów dla żołnierzy wynosi od 10 do 20 dni i właśnie w tym przedziale czasowym zbiorą żywność dla siebie i towarzyszy broni.

Z urlopów mogą korzystać również oficerowie czy cywilni pracownicy armii. Warunek pozostaje ten sam, co w przypadku członków 9. korpusu. Panujący w Korei Północnej kryzys gospodarczy odbił się także sytuacji w wojsku, gdzie coraz częściej brakuje produktów spożywczych. Są oni do tego stopnia niedożywieni, że swoje zaniepokojenie wyraził sam Kim Dzong Un.

Żołnierze są niebezpiecznie niedożywieni. Jednostki mają zapewniać żołnierzom co najmniej jeden posiłek na bazie fasoli dziennie z puree sojowym lub mlekiem sojowym. Dowódcy, który nie będą karmić żołnierzy fasolą, zostaną bezlitośnie ukarani – zagroził Kim Dzong Un (NK News).

Dotychczas taka forma urlopu była nazywana "przepustką fasolową". W konsekwencji prowadzenia przez północnokoreańską armię takiej polityki żywnościowej ostatecznie ciężar jej wykarmienia spoczywa na rodzinach żołnierzy, a nierzadko – mieszkańcach miejscowości, z których pochodzą.

Zobacz także: Zobacz też: Zwiększone kontrole w Korei Północnej. Kim Dzong Un ostro o zachowaniu młodych
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(187)
Awatar 👽
10 miesięcy temu
Już od dawna było wiadomo że Korea Północna nie ma i niechce, żadnej współpracy z innymi państwami, poprostu znaleźli sobie sojusznika jako Chińczyków, oby ta współpraca trwała jak naj krócej bo te dwa kraje są większym zagrożeniem dla świata nisz Rosja.! A tak od siebie prywatnie, jebać Koreę Północną, jeszcze przyjdzie taki czas że sami będą prosić o pomoc inne kraje rozwijające się. A co do Chin!? Ich sprawa z kim trzymają, ale przekonają się sami że nie warto trzymać z Koreą Północną. 🤔⁉️
rezerwista
11 miesięcy temu
Jakby te zasady obowiazywały w Polsce to pierwszym do przepustki byłby Morawiecki, Obajrek i jeszcze kilku złodziei z PIS!!!
dora
11 miesięcy temu
to straszne co mozna zrobić z człowiekiem -!!!!
alibaba
12 miesięcy temu
A Tluscioch musi oddac 10kgszynki konserwowej i pare butow.
birton
12 miesięcy temu
Achtung! EKO to Jude i pisze za forsę każde kłamstwo
birton
12 miesięcy temu
przynajmniej w Korei Pn nie ma Żydów jak na Wiejskiej
Dziwny
12 miesięcy temu
naród, płaczą na rozkaz, śmieją się na rozkaz
Kogutkowy
12 miesięcy temu
Korea to jeden wielki gułag. Hitler i stalin by się za głowę złapali. W porównaniu z kimem to cienkie bolki są. Zamiast opozycjonistów i niewygodnych wysyłać do obozów, z całego kraju zrobić jeden wielki obóz koncentracyjny.
Explicite
12 miesięcy temu
Po tych tu Koreankach niedożywienia jakoś nie widać . W USA też film o nędzy można nagrać i to bez choreograficznych kombinacji. Owszem jest tam zamordyzm ale jak jest naprawdę to nikt nie wie . Gdyby wierzyć Thun, Tokarczuk , Rubik i ich wywiadom za granicą to Polska też nie różniłaby się niczym od Białorusi. Propaganda to jest jedno wielkie G!ówno w które bezgranicznie nie można wierzyć
Do budy🥇
12 miesięcy temu
Weź tu bądź patriotą i wierz w przywódców swojego kraju. Trzeba być najemnikiem , albo z głową coś nie tak. Oni jakby na 123 zarżneli świniaka to by się im znacznie polepszyło . Co to za przywódca co głodzi lud, a sam oplywa w luksusy. Zawsze mówiłem że rządy to mic innego jak ucywilizowana mafia.
Hfdiv
12 miesięcy temu
Propagandy ciąg dalszy, a ludzie wierzą w te bajki😞
niegolony
12 miesięcy temu
No niezły manewr. Zagłodzić, i jeszcze za to ukarać. Swoją drogą, jak wojsko zacznie głodować, to może jakiś bunt w końcu wybuchnie i rozpadnie się to państwo zbudowane na strachu.
Dr0
12 miesięcy temu
Kim gruby jest jak Polscy biskupi
Xxxx@@@@ARRRr...
12 miesięcy temu
Przecież obywatele KRL nie chcą demokracji , nie płacą żadnych podatków, zdrowotnych składek, ZUSu ! Wszystko darmowe mało tego nawet rakiety atomowe mają. A my Polacy ciągle za wszystkim gonimy i nic nie mamy i ciągle jeszcze w epoce węgla 1950 wrAcamy w koczosocjalizm.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić