Jakub Artych
Jakub Artych| 

Kontrowersyjny wpis Szmydta w sieci. "Pełen asortyment towarów"

Sędzia Tomasz Szmydt bryluje w białoruskich i rosyjskich mediach, a polskie służby sprawdzają zakres informacji niejawnych, do których miał dostęp. Na jego profilu na platformie X pojawił się nowy, kontrowersyjny wpis.

Kontrowersyjny wpis Szmydta w sieci. "Pełen asortyment towarów"
Kontrowersyjny wpis Szmydta w sieci. "Pełen asortyment towarów" (X)

Tomasz Szmydt coraz częściej pojawia się w białoruskich i rosyjskich mediach i zaczyna powtarzać tezy tamtejszej propagandy, a siebie przedstawiać jako ofiarę represji za poglądy.

Białoruś, z której w ciągu ostatnich czterech lat wyjechało w obawie przed represjami co najmniej pół miliona ludzi, a tysiące siedzą w więzieniach za politykę, Szmydt nazywa krajem "prawdziwie wolnym i bezpiecznym".

Na jego profilu na platformie X roi się od propagandowych wpisów. Na jednym z nich widzimy cztery zdjęcia oraz opis, że rzekomo w tym kraju niczego nie brakuje.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Będą kolejne zamachy? "W tym momencie są bardzo możliwe"
Wbrew temu, co media zachodnie wmawiają ludziom, w sklepach na Białorusi jest wszystko. Pełen asortyment towarów, w przystępnych cenach i bardzo dobrej jakości. Pomimo sankcji Białoruś rozwija się i jest łącznikiem pomiędzy wschodem a zachodem - napisał Szmydt.

Na jego profilu codziennie zamieszczane są nowe wpisy i nagrania. Choć widać na nich sędziego-dezertera, coraz częściej pojawiają się przypuszczenia, że główny zainteresowany stracił już kontrolę nad publikowanymi treściami, a jego profil przejęły białoruskie służby specjalne.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

List gończy za Szymdtem?

Przypomnijmy, że ponad tydzień temu media obiegła informacja, że Szmydt wyjechał do Mińska i poprosił o azyl. Propagandowym mediom białoruskim i rosyjskim mówił, że obawia się prześladowań politycznych w Polsce.

Sąd Dyscyplinarny przy Naczelnym Sądzie Administracyjnym uchylił immunitet Tomasza Szmydta. Później Prokuratura Krajowa wydała postanowienie o przedstawieniu zarzutów szpiegostwa Tomaszowi Szmydtowi.

W 13 maja poniedziałek do sądu trafił wniosek o aresztowanie Tomasza Szmydta. Jeśli sąd uzna wniosek za zasadny, za byłym sędzią wydany zostanie list gończy.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić