Korea Północna ostrzega USA. "Możemy wstrząsnąć światem"

177

Korea Północna zaczyna prężyć muskuły. W specjalnym oświadczeniu ostrzega, że nie będzie marnować czasu na "poddanie się" i "posłuszeństwo" Waszyngtonowi.

Korea Północna ostrzega USA. "Możemy wstrząsnąć światem"
Korea Północna ostrzega USA. "Możemy wstrząsnąć światem" (Getty Images, Philipp Mikula / EyeEm)

Korea Północna odważnie deklaruje, że ​​może "wstrząsnąć światem", wystrzeliwując pociski na Stany Zjednoczone. Zasugerowała także, że ​​ma do dyspozycji bomby wodorowe, międzykontynentalne pociski balistyczne i pociski naddźwiękowe.

W dzisiejszym świecie, w którym wiele krajów marnuje czas na radzenie sobie ze Stanami Zjednoczonymi z uległością i ślepym posłuszeństwem, tylko nasz kraj na tej planecie może wstrząsnąć światem - stwierdziło Ministerstwo Spraw Zagranicznych Korei Północnej.

Azjaci podkreślają siłę swojego państwa. Tłumaczą, że na świecie jest ponad 200 krajów, ale tylko kilka ma bomby wodorowe, międzykontynentalne pociski balistyczne i pociski hipersoniczne.

Jak podaje rt.com, Ministerstwo Spraw Zagranicznych nazwało również swoje ostatnie testy rakietowe "niezwykłymi osiągnięciami", ale podkreśliło, że Korea Północna była zainteresowana głównie "odstraszaniem wojennym".

Stany Zjednoczone reagują na oświadczenie

W odpowiedzi na to oświadczenie rzecznik Departamentu Stanu USA powiedział "The Hill", że Waszyngton postrzega Koreę jako zagrożenie dla międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa.

Waszyngton jest zaangażowany w "ograniczenie zasięgu" najniebezpieczniejszych programów zbrojeniowych Korei Północnej i zapewnienie bezpieczeństwa amerykańskiego personelu wojskowego i jego sojuszników" - czytamy w oświadczeniu.
Zobacz także: Tajemnicze billboardy opanowały Polskę. Kto odpowiada za podwyżki prądu? "Patrzę na to z przerażeniem"
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić