Dagmara Smykla-Jakubiak
Dagmara Smykla-Jakubiak| 

Korea Północna spełniła groźby. Nagrali wybuch

174

Korea Północna pali za sobą mosty. Reżim wysadził budynek, który miał być symbolem dialogu pomiędzy nim a rządem Korei Południowej. Do sieci trafiło nagranie pokazujące wybuch, który zmiótł biuro łącznikowe z powierzchni ziemi.

Korea Północna spełniła groźby. Nagrali wybuch
Korea Północna wysadziła biuro łącznikowe (Twitter.com, Laura Bicker)

Korea Północna spełniła swoje groźby wobec Południa. We wtorek reżim wysadził biuro łącznikowe znajdujące się na jego terytorium w przygranicznym mieście Kaesong. W internecie pojawił się krótki film pokazujący konsekwencje wybuchu.

Korea Północna pali za sobą mosty. Pokazali nagranie

Film nagrało wojsko Korei Południowej, które stale monitoruje aktywność reżimu w pobliżu koreańskiej granicy. Czarno-białe nagranie opublikowała w sieci Laura Bicker, korespondentka BBC Seul.

To wygląda na totalną destrukcję - skomentowała ponuro dziennikarka.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Korea Północna od kilku dni groziła wysadzeniem biura łącznikowego. Ministerstwo Zjednoczenia Korei Południowej w Seulu potwierdziło, że o godzinie 14.49 czasu lokalnego (7.49 w Polsce) budynek został wysadzony.

Biuro powstało dwa lata temu w celu wzmocnienia dialogu między dwoma państwami, które wciąż są w stanie wojny. Obecnie stało opustoszałe z powodu pandemii koronawirusa.

Zarzewiem nowego konfliktu była akcja propagandowa Południa. Uciekinierzy z Północy wysyłali do swojej ojczyzny balony z pieniędzmi i ulotkami propagandowymi. Nie wiadomo, czy wysadzenie biura będzie początkiem działań wojennych Północy. Siostra Kim Dzong Una oświadczyła, że osobiście poinstruowała wojsko i przygotowała je do ewentualnego wejścia do strefy zdemilitaryzowanej.

Zobacz także: Zobacz też: Korea Północna znowu grozi. Zapowiada zemstę na swoim sąsiedzie
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić