o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Korea Północna spełniła groźby. Nagrali wybuch

102
Podziel się

Korea Północna pali za sobą mosty. Reżim wysadził budynek, który miał być symbolem dialogu pomiędzy nim a rządem Korei Południowej. Do sieci trafiło nagranie pokazujące wybuch, który zmiótł biuro łącznikowe z powierzchni ziemi.

Korea Północna spełniła groźby. Nagrali wybuch
Korea Północna wysadziła biuro łącznikowe (Twitter.com, Laura Bicker)
bDpjDonF

Korea Północna spełniła swoje groźby wobec Południa. We wtorek reżim wysadził biuro łącznikowe znajdujące się na jego terytorium w przygranicznym mieście Kaesong. W internecie pojawił się krótki film pokazujący konsekwencje wybuchu.

Korea Północna pali za sobą mosty. Pokazali nagranie

Film nagrało wojsko Korei Południowej, które stale monitoruje aktywność reżimu w pobliżu koreańskiej granicy. Czarno-białe nagranie opublikowała w sieci Laura Bicker, korespondentka BBC Seul.

To wygląda na totalną destrukcję - skomentowała ponuro dziennikarka.
bDpjDonH

Korea Północna od kilku dni groziła wysadzeniem biura łącznikowego. Ministerstwo Zjednoczenia Korei Południowej w Seulu potwierdziło, że o godzinie 14.49 czasu lokalnego (7.49 w Polsce) budynek został wysadzony.

Biuro powstało dwa lata temu w celu wzmocnienia dialogu między dwoma państwami, które wciąż są w stanie wojny. Obecnie stało opustoszałe z powodu pandemii koronawirusa.

Zarzewiem nowego konfliktu była akcja propagandowa Południa. Uciekinierzy z Północy wysyłali do swojej ojczyzny balony z pieniędzmi i ulotkami propagandowymi. Nie wiadomo, czy wysadzenie biura będzie początkiem działań wojennych Północy. Siostra Kim Dzong Una oświadczyła, że osobiście poinstruowała wojsko i przygotowała je do ewentualnego wejścia do strefy zdemilitaryzowanej.

bDpjDonN
Zobacz także: Zobacz też: Korea Północna znowu grozi. Zapowiada zemstę na swoim sąsiedzie
bDpjDooi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(102)
gfrek
6 miesięcy temu
przestańcie pisac bzdury na tym propagandowym portalu! co zaatakowała? swój budynek?
adsf
6 miesięcy temu
To tak na osłodzenie bzdurnych opowiadań feministek, że jakby kobiety światem rządziły to byłby pokój. Tutaj pogróżki wysyłała siostra Kima, a przypominam też że jednymi z największych oprawców w Auschwitz były kobiety takie jak Imra Grese czy Johanna Borman. Także Panie feministki, świat niestety w tym i wielu innych aspektach nie dzieli się na kobiety i mężczyzn tylko na ludzi złych i dobrych, wykształconych i niewykształconych, pracowitych i niepracowitych itd...
Obserwator
6 miesięcy temu
Kim i siostrunia już dawno powinni wisieć za zbrodnie na ludziach. Koreo odwagi !!!
bDpjDooj
Mirek
6 miesięcy temu
Korea powinna sie polaczyc. To tak samo jak by Polska rozpadla sie na Polske wschodnia i zachodnia!
lolo
6 miesięcy temu
Jak w polsce zostanie wysadzony jakiś most albo stary budynek to też napiszecie że Polska zaatakowała?
Najnowsze komentarze (102)
Baca
5 miesięcy temu
Potęga z czarno-białą kamerą...
kikon
6 miesięcy temu
Wybuchy,rakiety,reżim jest,za to nie ma;wolności,jedzenia,urlopów i normlanego życia.Jak to w KRLD zwyczajnie bywa....walnięta siostrunia,walnięte państwo a ludzi szkoda.
Murzyn
6 miesięcy temu
Nieźle o2, usuwacie komentarze które odnosiły się do pierwszej wersji artykułu gdzie było napisane, że Korea Płn ZAATAKOWAŁA. A komentarze które mają za zadanie skłócenie ze sobą internautów, zostawiacie. Trzeba ten portal usunąć raz na zawsze! Za dużo propagandy za dolary!
MyklaS
6 miesięcy temu
nie zaatakowała,ale wysadziła swój budynek-aha SMYKLA z przedszkola to pisała.....
komentarz7
6 miesięcy temu
Zgadam się z komentatorami . Informacje od paru dni zaciemniające a nie wyjaśniające . Taki świat .Chodzi chyba o wywołanie bałaganu w ...głowach .
Oko
6 miesięcy temu
Pulpecik chyba się zdenerwował.
antyklerykal
6 miesięcy temu
/Manipulacja mediami (ang. media manipulation) – jest pozornie lub rzeczywiście wykorzystywana w środkach masowego przekazu, gdzie są to działania poza świadomością odbiorcy, służące do kształtowania lub przekształcania poglądów i postaw ludzi, lub do tworzenia fałszywego obrazu pewnej rzeczywistości. Manipulacja mediami wykorzystująca stronniczość mediów (ang. media bias) jest stosowana w np. public relations, kampaniach wyborczych, indoktrynacji, propagandzie, marketingu i w reklamie, gdzie stosuje się wiele metod i technik manipulacji. ........../
Rolem
6 miesięcy temu
KIm nie..żyje a to jest akt ukrycia tego faktu aby się jakąś drogą ta wiadomość nie wydała !!! !!
bDpjDoob
ZEB
6 miesięcy temu
GŁÓD zrobił swoje teraz zaczną masową emigrację do normalnego ŚWIATA koronawirus zrobił swoje ...
ggg
6 miesięcy temu
strefa zdemilitaryzowana to najbardziej zaminowany teren świata - już widzę północnokoreańskie wojsko jak przez nią przechodzi - a może pani przywódczyni przodem ?
echo
6 miesięcy temu
po co wysadzać? bez sensu. Może dlatego że tam propaganda jak i u nas w TVPis i ciemny lud to kupi.
Tok
6 miesięcy temu
Tak działa propaganda sukcesu. Zaraz zaczną modyfikować i wysadzić swoje wioski, gdzie panuje głód i ludzie się buntują. A potem powiedzą, że zlikwidowali wrogów wewnętrznych. Polska niestety zmierza w podobnym kierunku. Trzeba ratować się przed neokomunistami.
x-ray
6 miesięcy temu
Jednoczesne groźby tej samicy powinny dać do myślenia. Oczywiście nie Tobie ...
PRLD-Poland
6 miesięcy temu
Korea to jedno państwo tylko podzielone. Tak może wyglądać Polska. Podzielcie się uwagami, pod czyją egidą byłaby część przaśna i zacofana a pod czyją ta otwarta na świat.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić