Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Korea Północna. Szkoły ponownie otwarte. Nowe zasady bezpieczeństwa

1

Początek semestru przypada w Korei Północnej na początek kwietnia. Jednak z powodu pandemii COVID-19 uczniowie byli zmuszeni pozostać w domach aż do czerwca. Teraz rząd zdecydował się na ponowne otwarcie placówek edukacyjnych. Dzieci i nauczycieli obowiązują nowe zasady.

Korea Północna. Szkoły ponownie otwarte. Nowe zasady bezpieczeństwa
Uczniowie z Korei Północnej nie uczęszczali do szkół z powodu obaw przed koronawirusem (Getty Images, AYAKA , Contributor)

Do placówek edukacyjnych wrócą uczniowie szkół podstawowych. Zostaną otwarte również żłobki i placówki opieki. Dotychczas na zajęcia uczęszczali jedynie studenci oraz podopieczni szkół średnich, którym pozwolono wrócić z 20-dniowym opóźnieniem.

Korea Północna otwiera szkoły. Zasady bezpieczeństwa

Decyzja rządu została ogłoszona przed oficjalne północnokoreańskie media. Jak podaje "Koreański Komitet Centralnej Radiofonii i Telewizji", nauczyciele oraz ich asystenci są zobowiązani przestrzegać rygorystycznych zasad higieny. Przed wejściami do sal lekcyjnych oraz gabinetów będą stały środki do dezynfekcji rąk.

Nauczyciele będą mierzyć uczniom temperaturę przed wejściem do szkoły. Z kolei dzieci uczęszczające do przedszkoli i żłobków przejdą testy na obecność koronawirusa. Wszystkie pomieszczenia zostaną również zdezynfekowane. Opiekunom polecono, aby przeprowadzili z podopiecznymi rozmowy w domu na temat profilaktyki COVID-19.

Jak podaje "Straits Times", oficjalnie w Korei Północnej nie doszło do przypadków zarażeń koronawirusem. Jednak zapewnienia rządu Kim Dzong Una stoją w sprzeczności z ustaleniami Korei Południowej. Jednym z czynników, które mają przemawiać za wystąpieniem COVID-19 w Korei Północnej, jest wymiana ludzi, do jakiej doszło między państwem a Chinami na krótko przed zamknięciem granic.

Zobacz też: Koronawirus w Korei Północnej. Kim Dzong Un boi się epidemii

Zobacz także: Koronawirus w Korei Północnej. Kim Dzong Un boi się epidemii
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić