o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Korea Północna ostrzega obywateli. Rozsyłają dokumenty po całym kraju

14
Podziel się

Władze Korei Północnej rozprowadzają wśród obywateli dokumenty na temat skutecznej walki z koronawirusem. Organizują też spotkania na szczeblu lokalnym. Ludzie poznają objawy COVID-19 i dowiadują się, jak prawidłowo nosić maski ochronne.

Koronawirus. Kim Dzong Un ostrzega obywateli
Koronawirus. Kim Dzong Un ostrzega obywateli
bEpxqlit

Korea Północna ostrzega obywateli przed koronawirusem. Władze starają się edukować ludność, organizując spotkania na szczeblu lokalnym. Koreańczycy w ten sposób dowiadują się, jakie są charakterystyczne objawy COVID-19 i w jaki sposób chronić się przed zarażeniem.

Dokumenty zostały ostatnio rozdane organizacjom w całym kraju, a poszczególne jednostki i departamenty przeprowadziły sesje edukacyjne - powiedziało anonimowe północnokoreańskie źródło mediom z Południa.

W dokumentach przedstawiono listę "pierwszych objawów" koronawirusa. Na pierwszym miejscu wymieniono wysoką gorączkę, suchy kaszel i uczucie zmęczenia. Władze Korei Północnej zaznaczyły jednak, że stopień nasilenia objawów jest bardzo zróżnicowany, zdarzają się też sytuacje, kiedy chorzy nie mają w ogóle gorączki.

bEpxqliv

Osoby cierpiące na COVID-19 mogą doświadczyć objawów ostrego zespołu oddechowego, zespołu hemolityczno-mocznicowego, kwasicy i zaburzeń krzepnięcia krwi, które w najgorszym przypadku mogą doprowadzić do śmierci - ostrzega obywateli północnokoreański reżim.

Koronawirus w Korei Północnej. Kim Dzong Un radzi

Władze podkreślają wagę noszenia maseczek ochronnych i zasłaniania ust chusteczką w trakcie kaszlu i kichania. Poza tym Koreańczykom odradza się jedzenie mięsa dzikich zwierząt, a także hodowlanych, które padły z powodu choroby.

bEpxqliB

Wszelkie produkty odzwierzęce powinny być przegotowane przed spożyciem. Władze Korei zachęcają ludzi do poprawienia swojej kondycji fizycznej poprzez poranne bieganie lub uczestniczenie w zajęciach gimnastycznych. Na początku czerwca północnokoreańskie dzieci mają wrócić do szkół, które zostaną wcześniej zdezynfekowane.

Jeśli kampania dezynfekcyjna nie zostanie przeprowadzona prawidłowo, osoby za nią opowiedziane zostaną surowo ukarane - ostrzega złowieszczo kierownictwo partii cytowane przez "Daily NK'.

Koronawirusa w Korei Północnej wciąż oficjalnie nie ma. W dokumentach rozdawanych obywatelom temat zachorowań w kraju nie jest w ogóle poruszany, podobnie jak na stronie północnokoreańskiej agencji prasowej.

Zobacz też: Ta choroba zabiła ponad 2 miliony osób. Siała spustoszenie na statkach

bEpxqliC

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEpxqliW
KOMENTARZE
(14)
Sasin
rok temu
Już myślałem, że te dokumenty, to nasze zagubione pakiety wyborcze...
Jajacek.
rok temu
Każdy kraj ma takiego Szumowskiego na jakiego zasługuje. Nam się trafił taki cwaniak co zrobił rozdzielność z żoną. Może jeszcze fikcyjny rozwód weźmie?
Izaa <3
rok temu
hej tu izka wbijaj na moje nocne igraszki wystarczy ze sie zarejestrjuesz i znajdziesz mnie pod nickiem Isabella przed nami długa noc czekam wbijaj tu-> https://ô.cc/Kamerrki.Online
bEpxqliX
Spostrzeglem
rok temu
Nie wiem jak dla was- ale w/g mnie - to ten Kim jest jakis troche inny - niz dotychczas !
Sa wolni
rok temu
No problem przygotowywania posilkow miesnych nie jest problemem. Natomiast jakosc traw ich wielkosc i gestosc to juz tak.. Szkoda tych ludzi
oj tak
rok temu
Przecież oni są permanentnie zmęczeni
Swojak
rok temu
Kumitet cyntrolnym naszym ukochany partii wzion pomyślał hura
LBGT+
rok temu
No ale jak bill przekonał kima do tej hucpy?
Dziadek
rok temu
Dla przeciętnego Koreańczyka z północy i tak nie będzie to miało większego znaczenia... jeśli nie zabije go koronawirus, to umrze z głodu, albo skończy w obozie...
aba
rok temu
Przecież u spaślaka miało nie być Covida.
MAREK:)
rok temu
Szukasz inwestycji zarobku? polecam tu mi się udało w kilka dni mega zarobić moze i tobie się uda https://ô.cc/PATTERNTRADER
~~~
rok temu
Trochę dziwnie, bo zmęczenie to objaw u bumelanta...
jp2gmd
rok temu
gmdjp2
bEpxqliP
jp2gmd
rok temu
gmdjp2
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić