Dagmara Smykla-Jakubiak
Dagmara Smykla-Jakubiak| 

Korea Północna ostrzega obywateli. Rozsyłają dokumenty po całym kraju

23

Władze Korei Północnej rozprowadzają wśród obywateli dokumenty na temat skutecznej walki z koronawirusem. Organizują też spotkania na szczeblu lokalnym. Ludzie poznają objawy COVID-19 i dowiadują się, jak prawidłowo nosić maski ochronne.

Koronawirus. Kim Dzong Un ostrzega obywateli
Koronawirus. Kim Dzong Un ostrzega obywateli

Korea Północna ostrzega obywateli przed koronawirusem. Władze starają się edukować ludność, organizując spotkania na szczeblu lokalnym. Koreańczycy w ten sposób dowiadują się, jakie są charakterystyczne objawy COVID-19 i w jaki sposób chronić się przed zarażeniem.

Dokumenty zostały ostatnio rozdane organizacjom w całym kraju, a poszczególne jednostki i departamenty przeprowadziły sesje edukacyjne - powiedziało anonimowe północnokoreańskie źródło mediom z Południa.

W dokumentach przedstawiono listę "pierwszych objawów" koronawirusa. Na pierwszym miejscu wymieniono wysoką gorączkę, suchy kaszel i uczucie zmęczenia. Władze Korei Północnej zaznaczyły jednak, że stopień nasilenia objawów jest bardzo zróżnicowany, zdarzają się też sytuacje, kiedy chorzy nie mają w ogóle gorączki.

Osoby cierpiące na COVID-19 mogą doświadczyć objawów ostrego zespołu oddechowego, zespołu hemolityczno-mocznicowego, kwasicy i zaburzeń krzepnięcia krwi, które w najgorszym przypadku mogą doprowadzić do śmierci - ostrzega obywateli północnokoreański reżim.

Koronawirus w Korei Północnej. Kim Dzong Un radzi

Władze podkreślają wagę noszenia maseczek ochronnych i zasłaniania ust chusteczką w trakcie kaszlu i kichania. Poza tym Koreańczykom odradza się jedzenie mięsa dzikich zwierząt, a także hodowlanych, które padły z powodu choroby.

Wszelkie produkty odzwierzęce powinny być przegotowane przed spożyciem. Władze Korei zachęcają ludzi do poprawienia swojej kondycji fizycznej poprzez poranne bieganie lub uczestniczenie w zajęciach gimnastycznych. Na początku czerwca północnokoreańskie dzieci mają wrócić do szkół, które zostaną wcześniej zdezynfekowane.

Jeśli kampania dezynfekcyjna nie zostanie przeprowadzona prawidłowo, osoby za nią opowiedziane zostaną surowo ukarane - ostrzega złowieszczo kierownictwo partii cytowane przez "Daily NK'.

Koronawirusa w Korei Północnej wciąż oficjalnie nie ma. W dokumentach rozdawanych obywatelom temat zachorowań w kraju nie jest w ogóle poruszany, podobnie jak na stronie północnokoreańskiej agencji prasowej.

Zobacz też: Ta choroba zabiła ponad 2 miliony osób. Siała spustoszenie na statkach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić