Korea Północna twierdzi, że pokonała COVID-19. Nie zgłasza nowych przypadków

25

Korea Północna ogłosiła, że wyeliminowała koronawirusa i nie odnotowuje już nowych zakażeń. Eksperci od chorób zakaźnych poddali w wątpliwość te twierdzenia, natomiast Światowa Organizacja Zdrowia stwierdza, że ​​sytuacja w Korei się pogarsza, a nie poprawia.

Korea Północna twierdzi, że pokonała COVID-19. Nie zgłasza nowych przypadków
Korea Północna ogłosiła sukces w walce z koronawirusem. (Getty Images)

Korea Północna ogłosiła, że pokonała koronawirusa. Po raz pierwszy od maja, czyli od momentu zgłoszenia pierwszego zakażenia, nie odnotowano żadnych nowych przypadków

Korea Północna pokonała koronawirusa

Oficjalna agencja informacyjna Korei Północnej - KCNA podała, że ​​99,99 proc. z 4,77 miliona pacjentów z gorączką całkowicie wyzdrowiało. Obecnie chorych jest zaledwie 209 osób. KCNA dodała, że medycy są nadal w stanie wysokiej gotowości i dołożą wszelkich starań, aby "stłumić pandemię".

Eksperci od chorób zakaźnych poddali w wątpliwość te stwierdzenia. W ubiegłym miesiącu WHO alarmowała, że sytuacja w Korei się pogarsza, a nie polepsza. Zaznaczyła przy tym, że nowe przypadki nie są odnotowywane, ponieważ nie wykonuje się testów.

Korea miała przekazać taką wiadomość głównie ze względu na kryzys gospodarczy. W połowie kwietnia zawieszono transporty towarów z Chin co miało się mocno odbić na sytuacji wszytskich obywateli,

Korea Północna zgłosiła pierwsze przypadki koronawirusa dopiero w połowie maja. Wcześniej utrzymywano, że kraj jest wolny od pandemii COVID-19. Pjongjang odmówił także przyjęcia szczepionek oferowanych przez sponsorowany przez ONZ program COVAX.

Kim Dzong Un utrzymywał, że wirus nie powinien wpłynąć negatywnie na realizowane plany rozwoju gospodarki i rozbudowy potencjału militarnego. Ostrzegł obywateli przed "zjawiskami klimatycznymi", które mogą przenieść wirusa na Północ. Wydano także ostrzeżenie przed pakunkami z Korei Południowej, które często lądują przy granicy. Według propagandowych przekazów miały zawierać właśnie koronawirusa.

Zobacz także: Porzucona wioska proroka Ilji i jego sekty. Pokazali tajemnicze miejsce na Podlasiu
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić