Nie żyje już 27 osób. "Wielka katastrofa" w Korei Północnej

411

Władze Korei Północnej w końcu przyznały, że w kraju rozprzestrzenia się koronawirus. Potwierdzono śmierć kolejnych 21 osób, a w sumie zmarło już 27 obywateli. Kim Dzong Un mówi o "wielkiej katastrofie".

Nie żyje już 27 osób. "Wielka katastrofa" w Korei Północnej
Kim Dzong Un nie kryje, że jest poważnie zaniepokojony rozprzestrzenianiem się COVID-19 w Korei Północnej (KCNA)

Agencja Reutera, powołując się na państwową północnokoreańską telewizję KCNA, informuje o 21 nowych zgonach z powodu koronawirusa w tym kraju. W reakcji na rozprzestrzenianie się pandemii zwołano specjalne rządowe zebranie w celu omówienia strategii przeciwdziałania sytuacji.

"Wielka katastrofa" w Korei Północnej. Kim Dzong Un jest załamany

Rząd Korei Północnej dąży do jak najszybszego ustabilizowania sytuacji panującej w kraju. Kim Dzong Un nie krył, że czuje głębokie zaniepokojenie, a pandemia COVID-19 stanowi ogromne niebezpieczeństwo dla kraju. Określił ją jako "wielką katastrofę".

Zobacz także: Zobacz też: 10 lat reżimu Kim Dzong Una. Tak rządzi autorytarny przywódca Korei Północnej

Kim Dzong Un zaapelował o jedność rządu z obywatelami Korei Północnej. Dyktator podkreślił, że tylko jeśli mieszkańcy kraju będą rygorystycznie przestrzegać odgórnych zaleceń, możliwe stanie się opanowanie pandemii COVID-19.

Zgodnie z danymi upublicznionymi przez rząd Korei Północnej tylko w piątek 13 maja u 174 440 osób zaobserwowano objawy charakterystyczne dla COVID-19.

Według władz państwowych na COVID-19 zmarło jak dotąd 27 osób. Od końca kwietnia odnotowano 524 440 przypadków zachorowań.

Rzeczywista liczba zgonów jest z pewnością znacznie wyższa. Pandemia trwa od ponad dwóch lat, ale Korea Północna dopiero w tym tygodniu oficjalnie potwierdziła, że koronawirus występuje także w tym kraju. Wcześniej w propagandowych komunikatach zapewniano, że w kraju nie ma COVID-19.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić