Karolina Woźniak| 

Koronawirus. 150 członków saudyjskiej rodziny królewskiej jest zarażonych

80

W wyniku zakażenia koronawirusem lekarze w szpitalu King Faisal w Rijadzie przygotowują 500 łóżek. Premier Arabii Saudyjskiej i książę koronny Arabii Saudyjskiej zostali poddani izolacji.

Król Arabii Saudyjskiej został poddany izolacji, a około 150 członków rodziny królewskiej jest zarażonych koronawirusem.
Król Arabii Saudyjskiej został poddany izolacji, a około 150 członków rodziny królewskiej jest zarażonych koronawirusem. (East News, Balkis Press/ABACA/Abaca/East News)

Według dziennika "New York Times" aż 150 członków rodziny królewskiej jest zarażonych koronawirusem. Wśród nich, zdaniem amerykańskiej gazety, jest starszy książę i gubernator Rijadu Fajsal ibn Bandar ibn Abd al-Aziz Al Su’ud, a także książę i bratanek króla Salmana. Obaj znajdują się pod intensywną opieką.

Koronawirus. 150 członków saudyjskiej rodziny królewskiej jest zakażonych

Do lekarzy rozesłano wiadomość o przygotowaniu 500 łóżek dla członków rodziny królewskiej i osób znajdujących się w ich pobliżu. W związku z pandemią koronawirusa 84-letni król Salman izoluje się w swoim pałacu. Budynek jest położony na wyspie w pobliżu miasta Dżudda na wybrzeżu Morza Czerwonego.

To prawdopodobnie było główną przyczyną zawieszenia broni w Jemenie, gdzie już od kilku lat toczą się walki. Rijad walczy ze wspieranymi przez Iran rebeliantami Huti w imieniu obalonego prezydenta kraju.

Zdaniem ministra zdrowia Tawfiqa Al Rabiaha "bitwa z koronawirusem dopiero się rozpoczyna". Przewiduje się, że może pojawić się aż 200 tysięcy przypadków infekcji w nadchodzących tygodniach. W Arabii Saudyjskiej jest 2932 przypadki zakażeń koronawirusem. 631 osób uznano za wyzdrowiałych, a zmarło 41.

Zobacz także: Koronawirus. Co z handlem po epidemii? "Pytanie, czy w ogóle przetrwamy?"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić