Jacek Dyrdak| 

Koronawirus. Boris Johnson w stanie stabilnym. Nadal na oddziale intensywnej terapii

406

Zakażony koronawirusem premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson pozostaje na oddziale intensywnej terapii, na który trafił w poniedziałek wieczorem. Jest jednak "w dobrym nastroju" – poinformował we wtorek przedstawiciel Downing Street.

Boris Johnson trafił na oddział intensywnej terapii w poniedziałek wieczorem.
Boris Johnson trafił na oddział intensywnej terapii w poniedziałek wieczorem. (East News, LEON NEAL/AFP)

W nocy stan Borisa Johnsona był stabilny. Rzecznik Downing Street zaznaczył, że premier Wielkiej Brytanii nie leży pod respiratorem.

Stan premiera był w nocy stabilny, pozostaje on w dobrym nastroju. Jest poddawany standardowej terapii z użyciem tlenu i oddycha bez żadnego innego wsparcia – stwierdził we wtorek rzecznik Downing Street.

Zobacz też: Koronawirus zwiększy bezrobocie. Jacek Rostowski urzeda w PiS

Boris Johnson przewieziony na oddział intensywnej terapii

Premier Wielkiej Brytanii przebywa w Szpitalu św. Tomasza w Londynie. Do szpitala trafił w niedzielę. W poniedziałek wieczorem, kiedy symptomy COVID-19 się nasiliły, przewieziono go na oddział intensywnej terapii.

Rzecznik Downing Street podkreślił, że Boris Johnson nie ma zapalenia płuc. Dodał, że wszyscy w brytyjskim rządzie są "zdeterminowani", a ministrowie mają jasny plan działania w obliczu pandemii, nakreślony przez premiera.

O stanie zdrowia premiera ma być regularnie informowana królowa Elżbieta II. Rzecznik Downing Street zaznaczył, że cotygodniowe audiencje u królowej, na których stawiał się premier, nie będą w tej chwili kontynuowane.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić