Wróć na
A.M.
|

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Miliony zakupionych testów. Nie działają

140
Podziel się

Wielka Brytania planowała wprowadzenie szybkich testów na obecność przeciwciał koronawirusa na dużą skalę. Okazuje się jednak, że miliony zestawów zakupionych z Chin nie spełniają kryteriów. Na odpowiednie testy Brytyjczycy będą musieli poczekać kolejne miesiące.

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Miliony testów na obecność koronawirusa nie zostaną wykorzystane.
Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Miliony testów na obecność koronawirusa nie zostaną wykorzystane. (Getty Images)

Prawdopodobnie na nic się zdadzą milionów testów, które kupiła Wielka Brytania. Szybkość i skuteczność wykrywania zakażenia w tym kraju nie poprawi się znacząco w najbliższym czasie.

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Miliony testów nie działają

Według ekspertów testy z Chin sprawdzają się jedynie u osób, które doświadczyły silnego przebiegu choroby. COVID-19 z delikatnymi objawami nie zostanie zatem wykryty - informuje "The Times".

Testy zamówione z Chin miały umożliwić szybkie testowanie dużej liczby osób. Wykrywanie dzięki nim obecności przeciwciał koronawirusa miało wskazywać na osoby, które przeszły już chorobę, co zdecydowanie ułatwiłoby przeciwdziałanie dalszemu rozprzestrzenianiu się epidemii w społeczeństwie.

Zobacz także: Świat zmieni się przez koronawirusa. Zakupy w maseczkach i rękawiczkach jednorazowych

Według ekspertów zakupione testy nie spełniały kryteriów. Naukowcy z Uniwersytetu Oksfordzkiego zauważyli liczne błędy. Były wśród nich zarówno takie, w których nie wykryto przeciwciał, mimo że faktycznie znajdowały się w próbce, jak i fałszywe wyniki dodatnie.

Wielka Brytania nie spełni zamierzonych celów testowania na dużą skalę. Odrzucono testy kupione od Chin i obecnie poszukiwani są nowi dostawcy. Znalezienie odpowiednich testów i dostarczenie ich Brytyjczykom w dużych ilościach może potrwać nawet kilka miesięcy.

Wielka Brytania została mocno dotknięta przez koronawirusa. Chorych na COVID-19 stale przybywa, obecnie liczba zakażonych w państwie przekroczyła 48 tys. Wśród ofiar śmiertelnych są także dzieci.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(140)
dOnŻuan
2 miesiące temu
i to jest dobra wiadomość , miejmy nadzieję że Europa się w końcu obudzi i zacznie produkować dobre rzeczy na miejscu . Pierwsza Holandia i zepsute maseczki , teraz WB i zepsute testy ... STOP CHIŃSKIEJ TANDECIE
Jaj
2 miesiące temu
Chiny ratują Europę przed głodem. Im więcej nas umrze tym lepiej dla nich. U siebie się nie mieszczą!
fol
2 miesiące temu
CHINY PUSCILY ZARAZE A TERAZ WYPRZEDAJA BUBLE -SWIAT WINIEN ROZLICZYC CHINY I DOKONAC KONKRETNYCH POCZYNANI DOSC DZIADOSTWA I MIZERNEJ MARKI CHIN W KAZDEJ DZIEDZINIE GOSPODARKI
ma
2 miesiące temu
Pamiętajcie, że to ekologom śmierdziały fabryki we własnych krajach.
a to ci heca
2 miesiące temu
nic nie kupuj od Chińczyków bo będziesz musiał to kupić drugi raz
Najnowsze komentarze (140)
andre
2 miesiące temu
Ide stad,bo tu czuc glupota,,az mi sie wierzyc nie chce
KidawaBudka
2 miesiące temu
Wincyj testów, wincyj testów!!
aaa
2 miesiące temu
co na to budka,kichawa
ggg
2 miesiące temu
wencej uzaleznic gospodarke od chin
pioter
2 miesiące temu
To może i my posiadamy te niesprawne testy...Ktośpowinien to szybko zweryfikować
Ehh
2 miesiące temu
Wirus z Chin, testy na wirusa z Chin , maseczki i sprzęt medyczny z Chin... Słowo klucz to Chiny i już wiemy od kogo trzeba się odciąć...
laikant
2 miesiące temu
Zamiast bezużyteczne testy, należy wytwarzać substancję która będzie wchodziła w reakcję z wirusem i powodowała wystąpienie na ciele widocznych zmian. WYSYPKA, ZMIANA KOLORU czy coś równie dobrze widocznego.
Marzena
2 miesiące temu
zbojkotowac chinską zaraze i tudzież chińską tandete!!!
marco755
2 miesiące temu
Przed pisaniem głupot w komentarzach wypadałoby się co nieco dowiedzieć . Szybkie testy są nie dokładne i tyle nie ważne czy są made in China czy jakieś inne made in . Na szybkie i dokładne jeszcze trzeba poczekać .
oto jest
2 miesiące temu
katastrof przyczyna - made in china
real
2 miesiące temu
Wprowadzić embargo na towary z Chin. Chiny to źródło badziewia i chorób.
---
2 miesiące temu
Większość towarów z Chin to badziewie
Fan
2 miesiące temu
Co to za bajki. Norwegia kupiła 4azem z Anglia testy i robi je wszystkim bez wyboru i nie ma problemu. Napisz cie prawdę że nie stać polski na testy a nie oszukiwać ludzi, że nie dzialaja
Andy
2 miesiące temu
Czyli po raz kolejny Polski rząd postąpił slusznie nie wydajac milionow na uszkodzone testy. A POKOjowi hejterzy dalej plują
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić