Karolina Woźniak| 

Koronawirus. Chiny zamykają granicę w mieście, które leży obok Rosji

10

Chińskie miasto Suifenhe zamyka granicę. Wszystko przez wzrost zakażeń koronawirusem - odnotowano tam już co najmniej 84 przypadki infekcji. Część zakażonych osób przybyła do miasta z Rosji.

W chińskim mieście Suifenhe wykryto nowe zakażenia koronawirusem.
W chińskim mieście Suifenhe wykryto nowe zakażenia koronawirusem. (East News, East News)

Suifenhe leży około 1000 mil (ok. 1610 kilometrów) od Pekinu, stolicy Chińskiej Republiki Ludowej. W całym kraju odnotowano w środę 59 przypadków koronawirusa - 25 osób wjechało do Chin przez Suifenhe. Wszystkie osoby z objawami skierowano do szpitala.

Koronawirus. Chiny zamykają miasto, które leży przy granicy z Rosją

86 osób w Suifenhe zostało określonych mianem "superroznosicieli" - przechodzą oni COVID-19 bezobjawowo zarażając przy tym innych ludzi. Władze poinformowały, że granica została zamknięta we wtorek, ale ładunki na statkach lub w samolotach mogą być dalej transportowane.

Mieszkańcom zalecono pozostanie w domu. Zakupy można robić raz na trzy dni i może je robić tylko jedna osoba z rodziny. W międzyczasie trwają przygotowania do otwarcia szpitala, w którym znajdą się osoby przechodzące COVID-19 bardzo łagodnie.

Liczba nowych zakażeń koronawirusem w Chinach spada. To spowodowało zniesienie niektórych zakazów i otwarcie granic. W środę mieszkańcy Wuhan mogli wyjechać poza granice miasta - tylko jeśli zostały uznane za zdrowe. W sumie w Chinach jest obecnie 81 865 przypadków zarażeń koronawirusem. 77 370 osób zostało uznanych za wyzdrowiałych, a 3 335 ludzi zmarło.

Zobacz także: Chiny podnoszą się po epidemii. Kraj wyciągnął wnioski z tej lekcji

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić