Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Koronawirus: Donald Trump zawiesza finansowanie WHO. Znamy powód

1573

Prezydent Stanów Zjednoczonych wziął udział w konferencji prasowej w Białym Domu. Donald Trump podzielił się z dziennikarzami najnowszymi ustaleniami w kwestii pandemii koronawirusa. Jedną z najważniejszych decyzji było wstrzymanie wsparcia finansowego dla Światowej Organizacji Zdrowia.

Koronawirus: Donald Trump zawiesza finansowanie WHO. Znamy powód
(getty, Bloomberg)

Donald Trump zapowiedział, że przyzna gubernatorom nowe upoważnienia. Jeśli uznają za stosowne, będą mogli znieść ograniczenia panujące w ich stanach w związku z pandemią COVID-19. Nie zamierza jednak wywierać na nich presji w tej kwestii.

Trump rozmawiał również z przedstawicielami świata sportu, opieki zdrowotnej i biznesu. Doradzali oni prezydentowi, w jaki sposób może wesprzeć gospodarkę.

Musimy odzyskać nasz sport. Mam dość oglądania graczy baseballa, którzy mają 14 lat – cytuje prezydenta Fox News.

Zobacz także: Zobacz też: Masowe groby w USA. Polak zdradza szczegóły

Koronawirus: dlaczego Donald Trump wstrzymuje finansowanie Światowej Organizacji Zdrowia?

Prezydent USA zapowiedział na konferencji prasowej zawieszenie finansowania WHO. Fundusze zostały wstrzymane do wypłaty ze skutkiem natychmiastowym. Donald Trump uzasadniał decyzję tym, że Światowa Organizacja Zdrowia przedłożyła kwestie polityczne nad zwalczanie pandemii COVID-19.

Donald Trump zarzucił przedstawicielom WHO, że popełnili liczne błędy. Wyraził przekonanie, że światowa opinia publiczna otrzymała wiele sprzecznych i fałszywych informacji na temat zwalczania koronawirusa, w konsekwencji czego zmarły tysiące osób. Zarzucił Światowej Organizacji Zdrowia również faworyzowanie Chin.

Skoncentrowana na Chinach (Światowa Organizacja Zdrowia – przy. red.) spowodowała tak wiele śmierci poprzez niewłaściwe zarządzanie i poważne tuszowanie. Jesteśmy głęboko zaniepokojeni tym, czy hojność Ameryki została jak najlepiej wykorzystana. WHO nie wywiązała się z tego obowiązku i musi zostać pociągnięta do odpowiedzialności – powiedział Donald Trump na konferencji prasowej w Białym Domu (Fox News).

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić