Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek
|

Koronawirus spowodował tam setki zgonów. Dramat w DPS-ach

4
Podziel się:

Dramatyczna sytuacja w DPS-ach w całej Polsce. Już ponad 300 mieszkańców domów pomocy społecznej zmarło w wyniku zakażenia koronawirusem.

Koronawirus spowodował tam setki zgonów. Dramat w DPS-ach
DPS. Koronawirus zbiera straszne żniwo w domach pomocy społecznej (PAP, PAP, Piotr Polak)

DPS. Koronawirus spowodował już ponad 300 zgonów w DPS-ach

We wtorek 6 października Iwona Michałek, wiceminister rodziny i polityki społecznej przekazała, że z powodu zakażenia koronawirusem w DPS-ach zmarło już ponad 300 osób. Dokładnie chodzi o 204 mieszkańców domów pomocy społecznej i 99 osób mieszkających w prywatnych placówkach całodobowej opieki.

Dramat w DPS-ach. Koronawirus zbiera żniwo

Sytuacja w DPS-ach w Polsce jest dramatyczna. Na 824 placówki w Polce, w 48 domach pomocy społecznej wykryto przypadki koronawirusa.

Koronawirus. Zakażonych 890 mieszkańców DPS-ów

Wiceminister Iwona Michałek podała w Sejmie, że wirusem SARS-CoV-2 jest zakażonych 890 mieszkańców DPS-ów (na 80 tys. mieszkańców). Zakażenie koronawirusem potwierdzono też u 339 pracowników (na 58 tys. pracowników).

Według Ministerstwa Zdrowia głównym źródłem zakażeń koronawirusem w DPS-ach są pracownicy. Często mają oni kontakt z zakażonymi w innych miejscach, np. w szpitalach. Rząd rekomenduje ograniczenie kontaktów osób z zewnątrz z mieszkańcami DPS-ów. Każdy nowy lokator jest też od razu badany.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
KAK
2 lata temu
Debilizm posunięty do granic absurdu, epatowanie liczbami 300 osób brzmi strasznie ale gdy doda się info że tych DPSów jest 900 a mieszkają tam osoby starsze i bardzo chore to śmierć 1 osoby na 3 duże placówki już wrażenia nie robi tym bardziej gdy doda się informacje że w tym samym czasie z różnych innych powodów zmarło ponad 1000 osób
usa
2 lata temu
dobre wiadomości z polski hahahaha
Aga
2 lata temu
Było do przewidzenia że dużo ludzi w ośrodkach pomocy społecznej będzie umierać na korono-wirusa bo ludzie starsi nie chorowali byli zdrowi jak rybki teraz padł na nich korono-wirus.
To ustawka
2 lata temu
.... Nikt nie kwestionuje istnienia wirusa . Ale już od wiosny wiadomo , że ten nowy wirus okazał się łagodniejszy od zwykłej grypy - ponad 90 % przypadków to bezobjawowe . A jedynie medialna mistyfikacja podtrzymuje jego rzekomą grozę . Podobnie było z świńska grypą , ptasią grypą ... Jak sprzedali szczepionki - to nagle się skończyła !!! A np. Szwecja do dzisiaj płaci odszkodowania ... za powiklania po szczepionkach : Szwecja płaci odszkodowania ofiarom szczepionki przeciwko świńskiej grypie . Polecam : Największy przekręt medyczny stulecia. Czy grozi Nam powtórka?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić