Robert Czykiel| 

Koronawirus. Fatalna wiadomość od WHO. Tak złego dnia dotąd nie było

72

Ponad 230 tys. nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w ciągu minionej doby. Takiego dnia podczas pandemii jeszcze nie było. Dane WHO budzą niepokój.

Koronawirus. Fatalna wiadomość od WHO. Tak złego dnia dotąd nie było
Dyrektor generalny WHO, Tedros Adhanom Ghebreyesus (Getty Images, Anadolu Agency)

W wielu krajach udało się w dużym stopniu opanować pandemię koronawirusa, dzięki czemu zniesiono większość obostrzeń. To jednak nie oznacza, że sytuacja na całym świecie zmierza w dobrym kierunku. Cały czas każdego dnia tysiące osób dowiadują się o pozytywnym wyniku testu.

WHO: rekord potwierdzonych zakażeń w ciągu doby

Najnowsze dane WHO są bardzo niepokojące. Niestety, ostatnia doba była rekordowa pod względem liczby potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem.

Na całym świecie przybyło dokładnie 230 370 zarażonych osób. Tak źle nie było w trakcie pandemii. Poprzedni rekord (z 10 lipca) wynosił 228 102 potwierdzonych przypadków w ciągu jednej doby.

Zobacz także: Minister zdrowia Łukasz Szumowski potwierdza, że koronawirus jest w odwrocie

Obecnie najtrudniejsza sytuacja jest w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Indiach oraz Republice Południowej Afryki. To tam było najwięcej nowych zarażonych osób. Na szczęście liczba ofiar śmiertelnych cały czas jest na stałym poziomie i jest to około 5 tys. zgonów dziennie.

Zgodnie z oficjalnymi danymi od początku pandemii na całym świecie było ponad 12,5 mln potwierdzonych przypadków. Z powodu koronawirusa zmarło ponad 560 tys. osób. W Polsce liczba zakażonych to prawie 38 tys., a do tej pory zmarło ponad 1,5 tys. osób.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić