Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Ponad 270 osób w kwarantannie

15

Koronawirus absolutnie nie daje za wygraną. Co rusz pojawiają się informacje na temat nowych ognisk zakażeń. Tym razem wirus z Chin zaczął szaleć na oddziałach psychogeriatrii i psychiatrii szpitala Wojewódzkiego Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gostyninie.

Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Ponad 270 osób w kwarantannie
Koronawirus w Polsce. Nowe ognisko zakażeń (Pixabay)

Komunikat ws. sytuacji w gostynińskiej placówce medycznej wydał tamtejszy Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny. "W dniu 7.07.2020 r. zostało zgłoszone pierwsze potwierdzone zachorowanie na Covid-19 u osoby przebywającej na Oddziale Psychogeriatrycznym od dnia 11.06.2020 r." - czytamy na stronie internetowej gostynin.psse.waw.pl.

Niestety, koronawirus zaczął się przenosić na inne osoby. Zakażenie zdiagnozowano u 19 pacjentów i 5 pracowników szpitala Wojewódzkiego Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gostyninie.

W trakcie prowadzonego dochodzenia epidemiologicznego i czynności przeciwepidemicznych do chwili obecnej 5 osób - personel z wynikiem pozytywnym zostało objętych izolacją domową - wyniki zostały przekazane do lekarzy pierwszego kontaktu ze wskazaniem opieki medycznej; 80 pracowników wraz z rodzinami zostało objętych obowiązkową kwarantanną domową, łącznie 218 osób - donosi sanepid.
Zobacz także: Park of Poland w czasach epidemii. Jak to wygląda?

Nowe ognisko koronawirusa. Dużo osób w kwarantannie

Oprócz w/w, kwarantanną domową objęto też "53 inne osoby mające styczność z osobami pozytywnymi zostały objęte obowiązkową kwarantanną domową, w tym 8 pracowników Szpitala w Gorzewie mających kontakt z pacjentem przeniesionym z Oddziału Psychogeriatrii na Oddział Pulmonologii w Szpitalu w Gorzewie ARION Med sp. z o.o. Zespół Opieki Zdrowotnej w Gostyninie".

154 osoby znajdują się pod nadzorem epidemiologicznym, w tym 25 osób związanych ze szpitalem w Gorzewie (personel i pacjenci Oddziału Pulmonologicznego) - podaje PSSE w Gostyninie.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić