aktualizacja 

Koronawirus. Kiedy luzowanie obostrzeń? Wymowne słowa ministra

0

W poniedziałek polski rząd zadecydował o przedłużeniu dotychczas obowiązujących obostrzeń do 31 stycznia. Czy po tym terminie można spodziewać się luzowania ograniczeń?

Koronawirus. Kiedy luzowanie obostrzeń? Wymowne słowa ministra
Koronawirus. Co z luzowaniem obostrzeń? (Getty Images)

W poniedziałek stało się jasne, że poważne ograniczenia pozostaną z Polakami na dłużej. Dotychczasowe obostrzenia będą obowiązywać aż do 31 stycznia.

Postanowiono jedynie delikatnie odmrozić szkolnictwo. Dzięki temu po feriach zimowych do placówek oświatowych wrócą uczniowie klas 1-3, czyli najmłodsi.

Czy jeżeli sytuacja się ustabilizuje, to po 1 lutego dojdzie do odważniejszego luzowania ograniczeń? Słowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego niestety nie napawają optymizmem.

Na pewno nie można liczyć, że w przypadku ustabilizowanej sytuacji, zakładając optymistycznie, że będziemy nadal na poziomie średnio ok. 10 tys. zachorowań tygodniowo, po 1 lutego dokonamy jakiegoś dużego poluzowania obostrzeń - przyznał szef resortu zdrowia w trakcie poniedziałkowej konferencji prasowej.

Niedzielski mówi o ryzyku "eksplozji pandemicznej"

Minister Adam Niedzielski oceniał również, że "nadmierne luzowanie może powodować eksplozję pandemiczną".

Szef resortu zdrowia wyjaśnił, przy podejmowaniu ewentualnych decyzji o luzowaniu obostrzeń pod uwagę będą brane różne czynniki. Nie chodzi tu już wyłącznie o dzienną liczbę zakażeń, ale i między innymi tempo szczepień na koronawirusa.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić