Koronawirus. Korea Północna poleca jeść czosnek

359

Korea Północna utrzymuje, że w kraju nie odnotowano ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem. Jednocześnie ma rady dla mieszkańców, co robić, aby zmniejszyć ryzyko zakażenia.

Koronawirus. Korea Północna poleca mieszkańcom m.in. czosnek i miód.
Koronawirus. Korea Północna poleca mieszkańcom m.in. czosnek i miód. (East News, HANDOUT/AFP)

Korea Północna przedstawiła nowe instrukcje. Reżim radzi mieszkańcom, aby nie zażywali leków bez akceptacji lekarza ani nie brali "ślepo" leków przeciwwirusowych.

Ludzie mają też nie pić alkoholu. Władze w kraju Kim Dzong Una podkreślają, że osłabia on system odpornościowy.

Zobacz też: #KresyŚwiata: Podróż do Korei Północnej. Cena wyprawy wbija w fotel

Korea Północna. Czosnek na wzmocnienie

Pjongjang doradził mieszkańcom, by trzymali się tradycyjnych metod. Jako przykłady dobrej profilaktyki podano jedzenie czosnku, cebuli i miodu - donosi BBC.

Ponadto zalecono zakładanie masek ochronnych i ich częstą wymianę. Odradzono zażywanie antybiotyków, jako że ogółem nie działają one na wirusy.

Korea Północna poleca czosnek. Stanowisko WHO

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) już wcześniej podkreśliła, że czosnek, choć "zdrowy i być może mający własności przeciwdrobnoustrojowe", to nie ma dowodów na to, że jego spożywanie może uchronić człowieka przed zakażeniem koronawirusem.

Korea Północna oficjalnie bez koronawirusa

WHO poinformowała we wtorek, że Korea Północna nadal nie zgłosiła ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem. Potwierdziła też doniesienia reżimowych mediów północnokoreańskich, według których w kraju Kim Dzong Una ponad 500 osób poddano kwarantannie.

Eksperci nie dają wiary w zapewnienia Korei Północnej. Wszyscy zgodnie podkreślają, że jest bardzo mało prawdopodobne, aby kraj, który graniczy z Chinami, skąd koronawirus rozprzestrzenił się na cały świat, nie miał ani jednego przypadku zakażenia.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić