Jacek Dyrdak| 

Koronawirus. Książę Belgii imprezował mimo zakazu. Źle się to skończyło

19

Joachim, książę Belgii, jest zakażony koronawirusem. Do zakażenia doszło podczas imprezy w Hiszpanii, którą zorganizowano pomimo lockdownu. – To kompletnie nieodpowiedzialne – komentuje przedstawicielka władz w Kordobie.

Książę Belgii jest zakażony koronawirusem.
Książę Belgii jest zakażony koronawirusem. (Getty Images)

28-letni książę, bratanek króla Filipa 1, poleciał do Hiszpanii 24 maja na staż. Impreza, w której uczestniczyło w sumie 27 osób, odbyła się dwa dni później – poinformował Belgijski Pałac Królewski. Zgodnie z obostrzeniami obowiązującymi w Kordobie liczba osób uczestniczących w zgromadzeniu nie może być większa niż 15.

Hiszpańska policja wszczęła śledztwo. Osoby, które uczestniczyły w imprezie i złamały tym samym przepisy, mogą zostać ukarane grzywną wynoszącą od 600 euro do 10 tys. euro (od 2,668 zł do 44,481 zł).

Zobacz też: Koronawirus. Były szef NFZ Andrzej Sośnierz o różnicy między Polską i Włochami. "Inny świat"

Książę Belgii na imprezie. "Niedopuszczalne"

Rafaela Valenzuela, przedstawicielka władz w Kordobie, poinformowała, że wszyscy uczestnicy imprezy znajdują się w kwarantannie. Zgromadzenie określiła jako "całkowicie niedopuszczalne".

Dodała, że przez takie wydarzenia może dochodzić do wzrostu liczby zakażeń. W efekcie, ostrzegła, mogą wrócić surowsze obostrzenia.

Jestem zaskoczona i zła. Taki incydent rzuca się w oczy w trakcie narodowej żałoby – stwierdziła, cytowana przez "Independent".

Koronawirus w Hiszpanii

Hiszpania jest jednym z krajów najbardziej dotkniętych koronawirusem SARS-CoV-2. Do tej pory stwierdzono ponad 239 tys. przypadków zakażenia i przeszło 27 tys. zgonów.

Życie w Hiszpanii powoli wraca do normalności, ale towarzyszą temu interwencje policji. Funkcjonariusze przerwali w ostatnim czasie kilka imprez, pogrzebów i innych zgromadzeń, podczas których łamano przepisy.

Policja interweniuje też m.in. na plażach. W Barcelonie usunięto z plaży niektórych plażowiczów. Część z nich pływała w Morzu Śródziemnym, łamiąc tym samym zasady.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić