o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|
aktualizacja

Koronawirus. Ekspertka z Wuhan o pochodzeniu COVID-19. Ważne ostrzeżenie

308
Podziel się

Znana wirusolog z Wuhan zdecydowała się udzielić wywiadu chińskiej telewizji CGTN. Zwana "kobietą od nietoperzy" Shi Zhengli poruszyła w rozmowie m.in. kwestię pochodzenia koronawirusa i reakcji naukowców na wybuch pandemii COVID-19.

Shi Zhengli jest epidemiologiem w Instytucie Wirusologii w Wuhan
Shi Zhengli jest epidemiologiem w Instytucie Wirusologii w Wuhan
bDBmAANx

Shi Zhengli pozytywnie oceniła pracę specjalistów z Instytutu Wirusologii w Wuhan. Jak twierdzi, zespołowi w bardzo krótkim czasie udało się przeprowadzić izolację patogenu i sekwencjonowanie genomu. Wykonano także badania nad przebiegiem infekcji COVID-19 u zwierząt, a wszystkie prace miały przebiegać sprawnie.

Koronawirus: Shi Zhengli o pochodzeniu COVID-19 i metodach zwalczania pandemii

Wirusolog wyjaśniła w wywiadzie, że SARS-CoV-2 prawdopodobnie nie jest jedynym takim koronawirusem. Poinformowała, że istnieje wiele gatunków nietoperzy, a potencjalnie każdy w nich może być nosicielem chorób, które stanowią zagrożenie dla człowieka. Dotyczy to również innych dzikich zwierząt.

bDBmAANz

Shi Zhengli przyznała, że wirusy odkryte przez nią i jej zespół to zaledwie "wierzchołek góry lodowej". Wirusolog przypomniała o konieczności podjęcia inicjatywy, która pozwoli ludzkości uniknąć wybuchu kolejnej pandemii. Uważa, że byłoby to możliwe dzięki przeprowadzeniu wcześniejszych badań nad innymi koronawirusami, żeby wiedzieć, w jaki sposób się przed nimi zabezpieczyć. W związku z tym uważa za konieczne przechowywanie części leków i odczynników.

Te wirusy istnieją w naturze niezależnie od tego, czy to przyznamy, czy nie. Jeśli ich nie zbadamy, prawdopodobnie nastąpi kolejna epidemia – podkreśliła Shi Zhengli w wywiadzie dla CGTN.

Zobacz także: Zobacz też: Grupy krwi a COVID-19. Badania z Chin

Shi Zhengli – kim jest?

Shi Zhengli prowadzi badania nad nietoperzami i ich wirusami od wielu lat. Ze względu na pracę media ochrzciły ją przydomkiem "Bat Woman", czyli "Kobieta od nietoperzy". Na początku maja pojawiły się plotki, że wirusolog uciekła z rodziną do Europy, jednak Shi stanowczo zdementowała te informacje. Wielokrotnie stawała także w obronie Instytutu Wirusologii w Wuhan, kiedy padały oskarżenia, że pandemia COVID-19 to konsekwencja złego przechowywania próbek przez pracujących tam naukowców.

bDBmAANF

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDBmAANG
bDBmAAOa
KOMENTARZE
(308)
Greg
8 miesięcy temu
Co kazali to powiedziała. Kto w to uwierzy?
Wirusolog
8 miesięcy temu
To broń biologiczna czyli sztuczny wirus bo w każdy h warunkach zachowujecie tak samo. Naturalny wirus działa i rozprzestrzenia się inaczej. Ciekawe kto chce piciagnąc świat na dno. Zdekomponował 7 najbogatszych rodzin rządzi światem i to oni decydują co będzie następne.
Agnieszka
8 miesięcy temu
Nie zmienicie przysmaków Chińczyków Brakowało jedzenia po wojnie więc żeby przeżyć i wykarmić rodzinę jedli wszystko co się dało Choć dzisiaj mają dużo innego jedzenia w biedniejszych Chinach nie zmienia swojego menu z braku pieniędzy Też się wściekam ale też ich rozumiem Ten który nie zaznał głodu nie zrozumie glodnego
bDBmAAOb
SZok
8 miesięcy temu
Jeśli się tworzy w laboratorium wirusy to jest groźny .
Lopez
8 miesięcy temu
Wystarczy nie jeść wszystkiego co się rusza 🤬
Najnowsze komentarze (308)
byly nauk
2 miesiące temu
A co z lukowcami?????? I ich hodowcami??????
Marii
2 miesiące temu
Chiny chcą się stanąć silnym państwem
Ove
8 miesięcy temu
Czyli...będzie się działo.
sis
8 miesięcy temu
KOBIETO NIE KOMPROMITUJ SIĘ TAKIMI WYPOWIEDZIAMI !!!!!
Nikt
8 miesięcy temu
Co ja mam do tego.Co ja im zrobiłam.Jedli nietoperze od setek lat i co i nic.Straciłam pracę,mój mąż teżJeszcze za luty nie dostał pensji.Jest choć jeden chińczyk którego to obchodzi.Nawet znajomi nie zadali nam tego krępujacego pytania.CZY POTRZBUJECIE Pomocy.W tym świecie mają się rodzić dzieci.Pionki, robole którzy mają za zadanie milczeć i zapieprzać w nadziei że kiedyś będzie lepiej.Może ale nie im,nie wam ani nie mi.Nawet te minimum mi odebrali.
Darek
8 miesięcy temu
Pomyślmy, skoro wirus jest w powietrzu bo to prawda i rozprzestrzenia się przy pomocy wiatru to nasuwa się pytanie: może być chemtrails, HAARP, meteoryty, których u nas wiele?!. A ile nowych wirusów odkryli pod lodami Antarktydy, których nie znają?!..Skąd one tam się wzięły?!..
a co pani
8 miesięcy temu
Wirusolog może nam oficjalnie przekazać za pośrednictwem chińskiej tv...chyba to ,że przez stwierdzenie "istnieje wiele gatunków nietoperzy" chce powiedzieć : "strzeżcie się,mamy w zanadrzu w laboratorium wiele rodzajów złośliwych wirusów"...!
11111
8 miesięcy temu
to tak jakby spytać Kima, jakie państwo jest najlepsze na świecie - odpowiedź: .....
bDBmAANT
Luna
8 miesięcy temu
Zmniejszyć liczbę ludności w krajach przeludnionych, natychmiast a zwierzęta będą miały gdzie żyć i nie będą zagrożeniem dla ludzi. Zacząć od Chin.
ooooooooooo
8 miesięcy temu
a polska ekspert od nietoperzy udzieliła wywiadu, w którym powiedziała, że bardzo mało jest na świecie gatunków nietoperzy których osobniki są w stanie ugryźć człowieka tak aby przegryźć skórę. ponad to nietoperza trzeba wziąć na tortury żeby ugryzł. I że korona-wirus wywołujący covid to nie jest patogen nietoperzy. w wuhan tak szybko sekwencjonowali genom bo zrobili to przed jego modyfikacją. od wybuchu epidemii chińczycy wypuścili już kilka innych bajeczek. jak ktoś podważy ich prawdziwość to zmieniają na inną. wierzą im już tylko naiwniacy.
240255
8 miesięcy temu
Chiny zrobia wszystko zeby w swiecie wiesc prym - oni nie cofna sie przed niczym - a to co sie stalo teraz - moze to dopiero poczatek....
miki
8 miesięcy temu
Chinkom się nie wierzy, kłamie aby zmniejszyć winę naukowców. Warto wysłuchać rozmowy Michała Rachonia z doradca Donalda Trumpa- Robert O'Brien. Amerykanie prowadzą skrupulatne śledztwo ws COVid
brrrr
8 miesięcy temu
Obrzydzenie mnie dopada na samą myśl co oni jedzą !
viki
8 miesięcy temu
Jak długo Chiny będą nam wciskać te bzdury! I czyżby pani wirusolog ostrzegała nas przed następną pandemią, bo ta obecna nie spełniła kryteriów jakie obrały sobie Chiny? Za mało ludzi umarło?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić