Wróć na
Aldona Brauła
|

Koronawirus na weselu w Wielkopolsce. 21 osób zarażonych

169
Podziel się

21 osób zostało zarażonych koronawirusem po weselu, które miało miejsce 20 czerwca w restauracji pod wielkopolskim Ostrzeszowem. Liczba zakażeń może być większa - sanepid wciąż czeka na wyniki badań wszystkich gości.

Koronawirus na weselu w Wielkopolsce. 21 osób zarażonych
Koronawirus na weselu w Wielkopolsce. Liczba zarażonych osób może wzrosnąć (Pexels)
bCNBqZLV

20 czerwca w restauracji pod wielkopolskim Ostrzeszowem odbyło się przyjęcie weselne, w którym udział wzięło 100 osób. Niedługo po przyjęciu część gości zaczęła wykazywać objawy typowe dla koronawirusa. Wszystkich uczestników przyjęcia zbadano.

Pozytywny wynik testu uzyskało 21 osób. Nie wszystkie wyniki badań jeszcze spłynęły i liczba zakażonych może się zwiększyć.

bCNBqZLX
Liczba zakażonych może się zwiększyć, ponieważ nie mamy jeszcze wszystkich wyników – powiedziała w poniedziałek PAP dyrektor stacji sanitarno-epidemiologicznej w Ostrzeszowie Emilia Adamiak.

Koronawirus w Polsce. Łukasz Szumowski: epidemia nie znika, może trochę zwolnić

Na wyniki czeka też para młoda. Osoby zakażone przebywają w izolacji, a pozostałe skierowano na obowiązkową kwarantannę.

Koronawirus coraz częściej na weselach

Ten przypadek nie jest jedyny. W połowie czerwca koronawirusa stwierdzono u 13 osób, które wcześniej bawiły się na weselu w Kotfinie. Przebadano wtedy 130 gości.

bCNBqZMd

Również w czerwcu koronawirusa wykryto u pięciu mieszkańców Olsztyna, którzy brali udział w przyjęciu weselnym. Z kolei trzech weselników zakaziło się w miejscowości Giby w woj. podlaskim.

bCNBqZMy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(169)
ATa
miesiąc temu
Dlaczego podatnicy maja płacić za czyjeś wesele. Dla służby zdrowia testów nie ma a dla nieodpowiedzialnych .... muszą być! Obciążyć kosztami testów organizatorów.
tumi
miesiąc temu
to niecne poglądy obcych , imperialistycznych stacji ! przecież apostoł łukasz i apostoł mateusz powiedzieli że epidemii nie ma !
Jorg
miesiąc temu
Było wesele, będą pogrzeby.
bCNBqZMz
Młody
miesiąc temu
A na wiecach wyborczych ktoś się zaraził? czy tylko w kościele i na weselach ludzie sie zarażaja
Megi
miesiąc temu
Koronawirus na weselu?! Kto go w ogole do cholery zaprosił?
Najnowsze komentarze (169)
pawel
4 tyg. temu
no i co ? a Islandia otwiera stadiony … a my mamy wodę święcona i +++ fundusz kościelny
realnie
4 tyg. temu
Uwaga! nie robić badan bo sa fałszywie dodatnie potem kilka razy ujemne. Człowiek jest zdrowy czuje sie dobrze a robią z niego chorego. Kto chce mieć przymusowa kwarantanne ten poddaje się badaniom. Jeśli zaś okaże sie żeś chory służba zdrowia ma cie w d... Siedzisz i tak w domu i leczysz sie sam. Z dwojga złego lepiej nikomu nic nie mówić i leczyć sie samemu . Amen
marek
4 tyg. temu
też tak uważam , powinni zapłacić za test, dla służb nie ma, dla komisji wyborczej nie ma, dla pracowników np. przedszkoli otwartych nie ma a dla nich JEST
Lucy
4 tyg. temu
skoro jest tyle zakażeń na weselach to nie rozumiem dlaczego nie wprowadzają ograniczeń w ich organizacji,z tego co wiem odbywają się nawet wesela na 250 osób tylko podzielone na dwie sale
maga
4 tyg. temu
Czy to pierwszy raz na zbiorowym żarciu ludzie się zatruli czymś nie świeżym? Ale najlepiej sobie skakać do gardeł. I o to niektórym chodzi. Zastanówcie się czyje spełniacie marzenia?
max
4 tyg. temu
Problemem jest to że ludzie pozwalają sie wpuszczać w maliny i POZWALAJA robić badania trefnym testem PCR który wg producenta do tego sie nie nadaje i jak twierdzą znawcy wykrywa 80% fałszywie, nawet u kozy i w owocach, a nawet smarze ropopochodnym. Dlaczegoi Ci dioci z i pozwolili się uziemic aresztem domowym? Po co dali wymaz?
Aśka
4 tyg. temu
Kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą! Kłamstwo powtarzane milion razy staje się religią!
Gabi
4 tyg. temu
Do ATa, weselnicy tez są podatnikami, więc idąc Twoim tokiem rozumowania sami sobie zapłacili za testy.
bCNBqZMr
Tu i teraz
4 tyg. temu
to kłamstwo ...najwyżsi dygnitarze smoleńscy w tym ewangelicy Łukasz i Mateusz powiedzieli że wirusa nie ma ...to znaczy że nie ma
Tu i teraz
4 tyg. temu
jak się bawić to sie bawić ...mozna i z wirusem
Polak
4 tyg. temu
Ooooj wprowadzić kwarantanne na całym terytorium UE zakaz wychodzenia z domu nawet do bankomatu i sklepu....nie umrą na covid...
Nicolca
4 tyg. temu
Nabrali kredytów na wesela (postaw się a zastaw się) to trzeba je teraz na siłę zrobić żeby koperty od krzesnych wpadły
oczekuję
4 tyg. temu
Zaproście na wesele Morawieckiego i Szumowskiego.
Robson
4 tyg. temu
Jestem za weselami niech młodzi się cieszą. Życie ucieka co mają brać wesela wirus może być latami. Dziwne że wesela można robić a tańce w dyskotekach na mniej ludzi nie można. Paranoja
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić