Natalia Bogucka| 
aktualizacja 

Koronawirus. Nowe, surowe obostrzenia w Wielkiej Brytanii

21

W sobotę premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson ogłosił, że od niedzieli w części kraju będzie obowiązywał nowy, czwarty poziom obostrzeń epidemicznych. Jest to związane z gwałtownym wzrostem zakażeń koronawirusem.

Koronawirus. Nowe, surowe obostrzenia w Wielkiej Brytanii
Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson (Getty Images)

W sobotę po południu odbyła się konferencja premiera Wielkiej Brytanii. Boris Johnson ogłosił, że od niedzieli w Londynie i południowo-wschodniej części kraju będą obowiązywać nowe, jak dotąd najsurowsze ograniczenia.

Premier podkreślił, że rząd musi podjąć pilne działania, ponieważ liczba zakażeń gwałtownie rośnie. Stwierdził, że jest to związane z pojawieniem się w Anglii nowej, bardziej zakaźnej odmiany koronawirusa.

Zgodnie z nowymi obostrzeniami, opuszczenie domów będzie możliwe tylko z uzasadnionych powodów. Zamknięte będą sklepy z wyjątkiem tych, które sprzedają niezbędne do życia produkty. Wstrzymana zostanie również działalność siłowni, centrów rozrywki i gabinetów kosmetycznych.

Wielka Brytania. Obostrzenia na święta Bożego Narodzenia

Boris Johnson ogłosił także przepisy dotyczące okresu Bożego Narodzenia. Mieszkańcy terenów objętych czwartym poziomem obostrzeń nie będą mogli spotkać się z osobami mieszkającymi gdzie indziej. Natomiast w pozostałych częściach kraju 25 grudnia dozwolone będą spotkania osób z maksymalnie trzech gospodarstw domowych.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Nawet 40 tysięcy zakażeń dziennie. Minister mówi wprost

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić