aktualizacja 

Koronawirus. Obostrzenia przedłużone. Ważne informacje dla uczniów

8

W poniedziałek rząd poinformował o przedłużeniu dotychczasowych obostrzeń. Będą one obowiązywać co najmniej do końca stycznia. Jednocześnie pojawiły się dobre informacje dla najmłodszych uczniów.

Koronawirus. Obostrzenia przedłużone. Ważne informacje dla uczniów
Koronawirus w Polsce. Co z ograniczeniami? (Getty Images)

17 stycznia kończą się ferie zimowe. Dzień później do szkół ponownie udadzą się najmłodsi uczniowie. Placówki oświatowe zostaną otwarte dla dzieci uczęszczających do klas 1-3.

Pozostali uczniowie pozostaną w domach. Oni nadal będą kształcić się w formie zdalnej, czyli za pośrednictwem internetu. Na razie nie wiadomo, kiedy szkoły zostaną otwarte dla starszych uczniów.

Koronawirus w Polsce. Jakie ograniczenia od 18 stycznia?

Spekulowało się, że być może po zakończeniu ferii zimowych rząd odmrozi chociażby handel. Wiemy już, że nic z tego nie będzie. Postanowiono bowiem przedłużyć obostrzenia obowiązujące od końca grudnia.

W galeriach handlowych będą zatem działać wybrane sklepy i punkty. Poza tym zamknięte pozostaną stoki narciarskie i hotele.

Oczywiście restauracje wciąż mogą serwować posiłki jedynie na wynos i z dowozem. Obostrzenia dotyczą praktycznie każdego obszaru życia. Polska wciąż tkwi w narodowej kwarantannie i tak naprawdę nie wiadomo, kiedy wróci normalność. Trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić