Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus. Polacy uwielbiają tam jeździć na wakacje. Teraz MSZ to odradza

3

Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza Polakom podróże do Chorwacji. Ma to oczywiście związek z koronawirusem. W tym kraju ostatnimi czasy notuje się dużo zakażeń.

Koronawirus. Polacy uwielbiają tam jeździć na wakacje. Teraz MSZ to odradza
MSZ odradza podróże do Chorwacji (Pixabay)

Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało nowy komunikat. Odradza w nim podróże do Chorwacji, które nie są konieczne. Ma to oczywiście związek z pandemią koronawirusa.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże do Republiki Chorwacji, które nie są konieczne z uwagi na bardzo dużą liczbę nowych zarażeń. Uwzględniając liczbę ludności i osób przebywających tymczasowo (turystycznie) w Chorwacji, poziom zarażeń w Chorwacji jest obecnie ponad dwukrotnie wyższy niż w Polsce i wykazuje stałą tendencję wzrostową - czytamy na stronie internetowej MSZ.

Resort przypomina również, że podejmując decyzję o wyjeździe, należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju. Mogą wystąpić ograniczenia w ruchu lotniczym, a ponadto niewykluczone jest nałożenie kwarantanny lub obowiązku przeprowadzenia testów na COVID-19.

Koronawirus. Jakie zasady panują w Chorwacji?

MSZ przypomina również najważniejsze zasady bezpieczeństwa obowiązujące obecnie w Chorwacji. Podkreślono, że "w całym kraju obowiązuje nakaz noszenia maseczek w obiektach handlowych, instytucjach medycznych, środkach transportu publicznego (w tym promach i taksówkach), instytucjach prowadzących bezpośrednią obsługę klienta (np. pocztach, bankach, kantorach, dworcach), punktach usługowych (np. fryzjer, kosmetyczka itp.) oraz obiektach gastronomicznych (dot. personelu)".

Wprowadzono ograniczenie godzin pracy obiektów gastronomicznych i rozrywkowych – wszystkie mają obowiązek zamknięcia najpóźniej o północy. Ponadto obiekty gastronomiczne i rozrywkowe mogą prowadzić obsługę klienta wyłącznie na wolnym powietrzu (w ogródkach i na tarasach obiektów) - donosi MSZ.

To jeszcze nie wszystko. "Wprowadzono też ograniczenie liczby gości na weselach, pogrzebach oraz imprezach prywatnych organizowanych w obiektach publicznych. Władze apelują o zachowanie dystansu 1,5 m. W poszczególnych rejonach o najwyższym natężeniu zarażeń możliwe jest wprowadzanie czasowych obostrzeń o charakterze lokalnym" - zaznaczają przedstawiciele resortu.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić