Wróć na
Mateusz Domański
|

Koronawirus. Polska podzielona. Wiemy, gdzie wracają obostrzenia [MAPA]

59
Podziel się

Znamy szczegóły przywracania obostrzeń na terenie naszego kraju. Polska została podzielona na "czerwone", "żółte" i "zielone" powiaty. Co to oznacza?

Koronawirus. Polska podzielona. Wiemy, gdzie wracają obostrzenia [MAPA]
Szczegóły przywracania obostrzeń na terenie Polski. (pap, twitter)
bCYNXHNh

Już od soboty w niektórych powiatach będą obowiązywać nowe zasady. - Chcemy, w tych powiatach, w których jest największy wzrost zakażeń, wprowadzić znowu obostrzenia, a tam, gdzie jest nieco mniej zakażeń, czyli w obszarach "żółtych" - rygory wprowadzić w mniejszym zakresie i stopniu - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski, cytowany przez wiadomości.wp.pl.

"Zielone", "żółte" i "czerwone" obszary zostały oznaczone na poniższej mapie. Najpoważniejsze obostrzenia będą obowiązywać w wyznaczonych powiatach w woj. wielkopolskim, woj. małopolskim, woj. łódzkim, woj. śląskim i woj. podkarpackim.

Zidentyfikowaliśmy 19 powiatów, w których wzrosły liczby zakażonych osób. W związku z tym wprowadzamy w tych powiatach dwa rodzaje obostrzeń. W tzw. powiatach czerwonych (9 powiatów) wprowadzamy obowiązek noszenia maseczek wszędzie w przestrzeni publicznej - zaznaczył Szumowski.
bCYNXHNj

Koronawirus w Polsce. "Otrząśnijmy się z beztroski"

Minister zdrowia Łukasz Szumowski przekazał podczas czwartkowej konferencji prasowej, że można się spodziewać 500, a nawet 700 przypadków zakażeń koronawirusem dziennie. Mówił też o tym, że "nie ma przeciwwskazań do niezakrywania ust i nosa, są przyłbice".

Apeluję do wszystkich Polaków o przestrzeganie reżimu sanitarnego, zachowanie dystansu społecznego i zasłanianie ust i nosa, aby uniknąć zwiększenia obostrzeń. Otrząśnijmy się z beztroski - zaapelował szef resortu zdrowia.

Czytaj także:

bCYNXHNp
bCYNXHNK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(59)
Alicja
2 miesiące temu
Jeszcze niedawno - podczas wyborów Morawiecki ODWOŁAŁ WIRUSA. Teraz mamy otrząsnąć się z beztroski? Niestety w Polsce jest propaganda gorsza niż ta za czasów komuny. Mówią tylko to co jest w danym momencie wygodne. Jest to przykre i fałszywe.
art
2 miesiące temu
panie ministrze, proszę cofnąć się pamięcią o kilka miesięcy wstecz, przecież maseczki są bezużyteczne i nie chronią przed wirusem.....pan na pewno jest profesorem? jak tak to chyba pan zna wielkość wirusa i wie że równie dobrze można ochronić się płotem ażurowym przed komarami......
A to dobre
2 miesiące temu
A Szumowski z Morawieckim i Dudą juz się otrząsnęli po wyborach czy nadal odwołują pandemię i urządzają wiece ?
bCYNXHNL
ddd
2 miesiące temu
nie mozna na niego patrzec
gitt
2 miesiące temu
Dobre rozwiązanie, po co zamykać cały kraj?
Najnowsze komentarze (59)
boloxx
2 miesiące temu
Nie liczba "pozytywnych" testów , a liczba zgonów jest wyznacznikiem jak dany region jest zagrożony !!!!! Na Śląsku są masowo testowani górnicy , którzy nie mają objawów , dobrze się czują i jakoś nie chcą umierać :) - a w statystykach są ujmowani jako chorzy :) . Żenada .
gorol
2 miesiące temu
szum sam lecz swoją manię
lol
2 miesiące temu
A przed czym niby mają chronić te przyłbice? :D
Txyx
2 miesiące temu
Rozwiązać rząd i wyłączyć tv A wirus sam zniknie. Wszystko to niesamowita ściema.
Andromeda.
2 miesiące temu
Gautanamo czeka politykow juz wkrotce.
Vhj
2 miesiące temu
Panie ministrze to żart przecież maseczki nas nie chronią. Na gov są zalecenia kto powinien nosić maseczki a kto nie. Rośnie nos rośnie z kłamstwa. Szok jak jesteście fałszywi i obłudni.
fdf
2 miesiące temu
Szumowski rozliczył się z dotacji dla orco arendi ??
[][]
2 miesiące temu
kasa sie skonczyla z maseczek
bCYNXHND
saxo
2 miesiące temu
gratulacje dla chłopców z Warszawy - co z transportem publicznym w aglomeracji śląskiej - autobusy i pociągi przejeżdżające przez Rudę Ślaska będą plombowane na tranzyt, czy będą wysadzać nadmiarowych pasażerów?
ewa
2 miesiące temu
trudno uwierzyć jak Polacy są zmanipulowani przez TV i wierzą w plandemie dają się więzić w domach, zamykanie ust maseczką, TRUCIE SZCZEPIONKAMI. NWO wygrywa !!!! STRASZNE !!!!
aaa
2 miesiące temu
jeszcze za mało na maseczkach zarobili i będą to ciągnąć dokąd tylko się da.
Mietek
2 miesiące temu
Powinno się zlikwidować zakazy i badania na wirusa.
Twój nick
2 miesiące temu
pan swoje a dziad swoje, maseczki mają chronić przed emisją wirusa na zewnątrz a nie przed wnikaniem do organizmu, na pewno nie ochronią przed głupotą negujących ich zastosowanie
Maria
2 miesiące temu
Na czym oni ogłaszają? Kto z tych powiatów nic nie robi tylko siedzi w necie? To jakaś dziecinada. Może na TikToku ogłoszą jeszcze, to Duda zobaczy
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić