Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus. Polska podzielona. Wiemy, gdzie wracają obostrzenia [MAPA]

119

Znamy szczegóły przywracania obostrzeń na terenie naszego kraju. Polska została podzielona na "czerwone", "żółte" i "zielone" powiaty. Co to oznacza?

Koronawirus. Polska podzielona. Wiemy, gdzie wracają obostrzenia [MAPA]
Szczegóły przywracania obostrzeń na terenie Polski. (pap, twitter)

Już od soboty w niektórych powiatach będą obowiązywać nowe zasady. - Chcemy, w tych powiatach, w których jest największy wzrost zakażeń, wprowadzić znowu obostrzenia, a tam, gdzie jest nieco mniej zakażeń, czyli w obszarach "żółtych" - rygory wprowadzić w mniejszym zakresie i stopniu - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski, cytowany przez wiadomości.wp.pl.

"Zielone", "żółte" i "czerwone" obszary zostały oznaczone na poniższej mapie. Najpoważniejsze obostrzenia będą obowiązywać w wyznaczonych powiatach w woj. wielkopolskim, woj. małopolskim, woj. łódzkim, woj. śląskim i woj. podkarpackim.

Zidentyfikowaliśmy 19 powiatów, w których wzrosły liczby zakażonych osób. W związku z tym wprowadzamy w tych powiatach dwa rodzaje obostrzeń. W tzw. powiatach czerwonych (9 powiatów) wprowadzamy obowiązek noszenia maseczek wszędzie w przestrzeni publicznej - zaznaczył Szumowski.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Koronawirus w Polsce. "Otrząśnijmy się z beztroski"

Minister zdrowia Łukasz Szumowski przekazał podczas czwartkowej konferencji prasowej, że można się spodziewać 500, a nawet 700 przypadków zakażeń koronawirusem dziennie. Mówił też o tym, że "nie ma przeciwwskazań do niezakrywania ust i nosa, są przyłbice".

Apeluję do wszystkich Polaków o przestrzeganie reżimu sanitarnego, zachowanie dystansu społecznego i zasłanianie ust i nosa, aby uniknąć zwiększenia obostrzeń. Otrząśnijmy się z beztroski - zaapelował szef resortu zdrowia.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić