Dagmara Smykla| 

Koronawirus. Ponury rekord. Jedna czwarta ofiar pochodzi z jednego kraju

97

Stany Zjednoczone ustanowiły kolejny rekord zakażeń koronawirusem. Już ponad 5 milionów obywateli cierpi na COVID-19. Prawie jedna czwarta wszystkich ofiar pandemii na świecie to Amerykanie.

Koronawirus. Ponury rekord. Jedna czwarta ofiar pochodzi z jednego kraju
Koronawirus. Jedna czwarta ofiar pochodzi z jednego kraju (Getty Images, John Moore)

Ponury rekord w USA. W sobotę Stany Zjednoczone ogłosiły ponad 5 milionów przypadków zakażenia koronawirusem. Amerykanie z coraz większą desperacją czekają na szczepionkę.

Ponury rekord w USA. Co 66 Amerykanin jest zarażony

Według analizy agencji Reuters u jednego na 66 obywateli Stanów Zjednoczonych wykryto SARS-CoV-2. USA są światowym liderem pod względem liczby przypadków zakażeń, a także zgonów.

Koronawirus. Prawie jedna czwarta ofiar to Amerykanie

W kraju odnotowano ponad 160 tys. zgonów. To oznacza, że prawie jedna czwarta ofiar koronawirusa z całego świata to obywatele USA.

Drugie miejsce w tym ponurym rankingu zajmuje Brazylia. Tamtejsze władze ogłosiły przekroczenie liczby 100 tys. zgonów. W kraju odnotowano też 3 012 412 infekcji.

Koronawirus. Co ze szczepionką?

Dr Anthony Fauci powiedział agencji Reuters w środę, że można mieć nadzieję na wynalezienie szczepionki, której skuteczność i bezpieczeństwo zostaną potwierdzone do końca roku. Donald Trump przedstawił optymistyczniejszą wizję stworzenia w USA szczepionki do wyborów prezydenckich, które odbędą się 3 listopada.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić