Wróć na
Dagmara Smykla
|

Koronawirus. Ponury rekord. Jedna czwarta ofiar pochodzi z jednego kraju

58
Podziel się

Stany Zjednoczone ustanowiły kolejny rekord zakażeń koronawirusem. Już ponad 5 milionów obywateli cierpi na COVID-19. Prawie jedna czwarta wszystkich ofiar pandemii na świecie to Amerykanie.

Koronawirus. Ponury rekord. Jedna czwarta ofiar pochodzi z jednego kraju
Koronawirus. Jedna czwarta ofiar pochodzi z jednego kraju (Getty Images, John Moore)
bCXGwukB

Ponury rekord w USA. W sobotę Stany Zjednoczone ogłosiły ponad 5 milionów przypadków zakażenia koronawirusem. Amerykanie z coraz większą desperacją czekają na szczepionkę.

Ponury rekord w USA. Co 66 Amerykanin jest zarażony

Według analizy agencji Reuters u jednego na 66 obywateli Stanów Zjednoczonych wykryto SARS-CoV-2. USA są światowym liderem pod względem liczby przypadków zakażeń, a także zgonów.

bCXGwukD

Koronawirus. Prawie jedna czwarta ofiar to Amerykanie

W kraju odnotowano ponad 160 tys. zgonów. To oznacza, że prawie jedna czwarta ofiar koronawirusa z całego świata to obywatele USA.

Drugie miejsce w tym ponurym rankingu zajmuje Brazylia. Tamtejsze władze ogłosiły przekroczenie liczby 100 tys. zgonów. W kraju odnotowano też 3 012 412 infekcji.

Koronawirus. Co ze szczepionką?

bCXGwukJ

Dr Anthony Fauci powiedział agencji Reuters w środę, że można mieć nadzieję na wynalezienie szczepionki, której skuteczność i bezpieczeństwo zostaną potwierdzone do końca roku. Donald Trump przedstawił optymistyczniejszą wizję stworzenia w USA szczepionki do wyborów prezydenckich, które odbędą się 3 listopada.

bCXGwule
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(58)
All
miesiąc temu
Musza wykonczyc wszystkich starch, chorych, nie produktywnych ludzi poniewaz rzaden system panstwowy nie wytrzyma jesli spoleczenstwa beda coraz starsze, tu chodzi o kase. Covid to przykrywka pod ktora depopuluja, odmladzaja spoleczenstwo aby dalej miec zysk. Smutne ale prawdziwe. Zadna piramida finansowa nie przetrwa gdy musza wydac wiecej niz jest do niej wplywu.
Ala
miesiąc temu
chciałam kiedyś pojechać do Ameryki ale już mi przeszło 😒
nuala
miesiąc temu
optymistyczniejsza?, co to za wyraz? bardziej optymistyczna.
bCXGwulf
Ewa
miesiąc temu
Bzdury. Mój Brat jest w Nowym Yorku i już nawet Polskiej telewizji nie ogląda bo kłamią. ot. Pytanie tylko dlaczego kłamią i popelinę sieją.
Polo
miesiąc temu
Mieszkam 15mil od Chicago nie znam osobiście nikogo kto byłby chory!!! W stanach liczby są ogromne bo ogromne ilości testów są robione! Teraz bez żadnych objawów można zrobic sobie test
Najnowsze komentarze (58)
Wojciech
miesiąc temu
Zobaczycie, że cała ta "pandemia" w USA natychmiast zniknie po wyborach jeśli Trump przegra z "demokratą" Bidenem.
Gosc
miesiąc temu
Różnica jest taka ze w Polsce to nie koronowirus zabija tylko choroby współistniejące a w stanach wszystko podciągają pod wirusa chyba wtedy mają Dodatkowo 40 tys $ za każdego leczonego
Gigantomania
miesiąc temu
Bo Jankesi muszą być liderami we wszystkim! Zawdzięczają to największemu ze wszystkich prezydentów!
Lolo
miesiąc temu
Tak naprawdę nie wiemy ile ofiar było w Chinach. Oficjalne dane mówią o około 10 000 ale to raczej bajki. Szacunki oparte na np ilości logowań telefonów zakładają ubytek abonentów na 10 do 30 MILIONÓW.Można więc uznać, że USA jeszcze daleko do Chin - w tej kategorii oczywiście.
...
miesiąc temu
bartek taki gospodarczo rolny na karuzeli ich posadził mi udają że to firma wiadomo zawszę gdzie się kręci tam są wyniki
trans-gra eu
miesiąc temu
wyszło jak zawsze gdzieś szedłem to biegłem
bayern
miesiąc temu
000 plan
męska gra
miesiąc temu
od razu zapłacili za obsługę 69... i popłacili.. projektantka ażurowistka akwiżazyska
bCXGwukX
1x500
miesiąc temu
tak samo myślę że tak jest to zrobione karuzela.
giełda euroag
miesiąc temu
gra na którą poszła na trybuny... 000
kot
miesiąc temu
cierpi czy w ogóle cierpiało, 5 mln czy cierpią ci ktorzy już wyzdrowieli
kot
miesiąc temu
cierpi czy cierpialo jezeli w ogóle cierpiało
fdfdf
miesiąc temu
Ile można piep..yć o tym pseudo świrusie ! 8 mcy wałkujecie temat.Nikt już w to nie wierzy ale koncerny na chama chcą nas uraczyć nie sprawdzonymi szczepionkami. Jaka jest wiarygodność testów na pseudo covid i co one w rzeczywistości wykrywają? Ile osób od początku roku umarło na grypę, raka i inne choroby? Dlaczego zlikwidowano najważniejszą zasadę pandemii czyli wysoką śmiertelność? W Polsce w tym roku umarło mniej ludzi niż w zeszłym ! Kto za to wszystko bierze kasę i kto chce nas zmusić do szczepień??
Andre
miesiąc temu
Ha a ziemia jest płaska 🤣
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić