o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Dagmara Smykla
|
aktualizacja

Koronawirus. Prawie wszystkie państwa UE po szczycie. "Wyjątkiem Szwecja i Polska"

65
Podziel się

Tylko w dwóch krajach Unii Europejskiej nie spada liczba zachorowań na koronawirusa. Mowa o Polsce i Szwecji. Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób przedstawiło raport.

Koronawirus. Prawie wszystkie państwa UE po szczycie. "Wyjątkiem Szwecja i Polska"
Koronawirus. Prawie wszystkie państwa UE po szczycie (PAP, CIRO FUSCO)
bDgmlEtN

Większość krajów UE ma za sobą szczyt epidemii koronawirusa. Tak wynika z raportu Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC). W dokumencie zawarto aktualizację oceny ryzyka COVID-19 dla UE, Norwegii, Islandii, Liechtensteinu oraz Wielkiej Brytanii.

Koronawirus w Europie. Polska i Szwecja wciąż przed szczytem

Tylko w dwóch państwach europejskich liczba zachorowań w ujęciu 14-dniowym cały czas rośnie. To Polska i Szwecja. Eksperci unijni przypuszczają, że taka sytuacja w Szwecji może częściowo wynikać ze wzrostu liczby wykonywanych testów na koronawirusa.

bDgmlEtP
Początkowa fala transmisji minęła szczyt we wszystkich krajach oprócz Polski i Szwecji - napisano w raporcie ECDC.

Polska i Szwecja są w najwyższym punkcie zachorowań od początku epidemii. W 28 krajach monitorowanych przez ECDC - w tym w Polsce - średnia liczba średnia liczba przypadków z ostatnich dwóch tygodni to mniej niż 20 na 100 tys. mieszkańców.

Wielka Brytania i Portugalia są w przedziale 20 - 100 przypadków na 100 tys. mieszkańców. Szwecja jako jedyny kraj notuje powyżej 100 przypadków.

bDgmlEtV

Zobacz też: Tarcza finansowa będzie przedłużona? Decyzja do końca lipca

bDgmlEuq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(65)
Baszka
5 miesięcy temu
Niechorze, Pobierowo, Rewal, Mrzeżyno, w sklepach, kawiarniach, restauracjach wszyscy bez masek. Nikt nie dezynfekuje stołów, krzeseł po gościach, obsługa kelnerska bez masek. Wszędzie pełno przepychających się rodzin z małymi dziećmi. Odliczanie rozpoczęte: za dwa tygodnie ARMAGEDON!!!
elf
5 miesięcy temu
W Polsce pogrom dopiero się zaczyna.
Romek
5 miesięcy temu
Sytuacja obrazuje to jacy są Polacy. Po co się zabezpieczać skoro to kłamstwa. Polacy prędzej uwierzą w symbol matki boskiej na zaparowanej szybie niż w koronawirusa. Po za tym przestrzeganie procedur i zasad to nie pasuje do naszej bylejakości , olewactwa i ignorancji.
bDgmlEur
Madlen
5 miesięcy temu
Niedawno Morawiecki mowil ze cala UE bierze z nas przyklad... chyba jak nie nalezy robic !!
Opi
5 miesięcy temu
Ludzie chodzą po centrach handlowych bez masek. Nikt nie zwraca uwagi.
Najnowsze komentarze (65)
adasd
5 miesięcy temu
spoko, Szumowski załatwił Polakom po okazyjnej cenie maseczki i respiratory..
adasd
5 miesięcy temu
Jakby PISowski rząd nie manipulował prawdą pod wybory, już dawno byłoby po pandemii..
DICK
5 miesięcy temu
LUDZIE SKOŃCZCIRE Z TĄ PANDEMIĄ PRAWDZIWA EPIDEMIA TO NOWOTWÓR 300 OSÓB DZIENNIE NA NIEGO UMIERA TYLKO ZDĄŻYLIŚMY SIĘ PRZYZWYCZAIĆ
Sztokholm
5 miesięcy temu
Totalna bzdura. Mieszkam w Szwecji od lat. Jakoś gospodarka i ludzie w bzdurnego koronawirusa majasie dobrze. Takie bzdury wkręca ie ludzi że głową boli.
guest
5 miesięcy temu
Slabe info macie, jestem we wloszech i liczby rosna, w kilku innych krajach pewnie tez
Smutne to
5 miesięcy temu
Chyba po szczycie głupoty! Przynajmniej się ocknęli. Tylko tutaj w Polsce nigdy z idiotyzmu się nie wychodzi i nie przyznaje do błędów
Haha
5 miesięcy temu
No są najlepsi,prooaganda Matousza
Haha
5 miesięcy temu
Pis dziejewo we wszystkim musi być najlepsze tak mowi Matousz
bDgmlEuj
helmut
5 miesięcy temu
trzeba wiedzieć kogo badać i wtedy statystyki idą w dół
Obywatel
5 miesięcy temu
Gdzie jest pandemia? Bo u mnie ludzie na ulicy nie umierają i w żadnym innym mieście też nie słyszę żeby tak było, szpitale nie są przepełnione.
tjhtsr
5 miesięcy temu
wygra wybory Trzaskowski i nie bedzie sie pisało o zadnych problemach z zaraza i ciekami w Wiśle. Zapanuje demokracja i art 477.
Tamerlan
5 miesięcy temu
Ale to też wynika z tego, że w ogniskach zarazy czyli 6 powiatach i w ich okolicach przeprowadzono na raz wiele testów. Francuskie media informują dla przykładu, że u nich zaraza wyszła spod kontroli. Hiszpania jeszcze przed chwilą miała 27 tys. zgonów, plus 17 tys. zataili (łącznie 44 tys. zgonów) i nagle zero przypadków... Nie wydaje wam się to podejrzane?
lon
5 miesięcy temu
Zachorowania rosną, ale wskaźnik jest lepszy niż u tych u których zachorowalność spada. Wcale nie jest źle
top
5 miesięcy temu
Lewacka propaganda uderza w Polskę, bo nasza obrona przed koronawirusem okazała się najbardziej skuteczna. A to że teraz mamy kilka ognisk choroby w kopalniach nie jest już takie istotne. Podajcie ile osób umarło w przeliczeniu na milion mieszkańców - to jest wiarygodne porównanie!!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić