o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Karolina Woźniak
|

Koronawirus. Sensacyjne odkrycie. Wirus stosuje "kamuflaż"

127
Podziel się

Naukowcy z University of Texas Health Science Center w San Antonio dokonali przełomowego odkrycia. Uczeni zaobserwowali, w jaki sposób wirus kamufluje się w komórkach gospodarza.

Koronawirus. Sensacyjne odkrycie. Wirus stosuje "kamuflaż"
Naukowcy odkryli, że koronawirus "kamufluje się" w zainfekowanych komórkach gospodarza (Getty Images, BSIP)
bDphXKKt

Naukowcy coraz lepiej poznają działanie i budowę koronawirusa. Dzięki najnowszemu odkryciu wiemy, w jaki sposób wirus kamufluje się w zainfekowanych komórkach gospodarza.

Okazuje się, że koronawirus wykorzystuje jeden ze swoich enzymów. Dzięki temu komórki gospodarza nie rozpoznają materiału genetycznego wirusa jako obcego. O tym odkryciu naukowcy napisali na łamach czasopisma "Nature Communications".

bDphXKKv

Koronawirus. Nowe odkrycie naukowców. Wirus stosuje "kamuflaż"

Badacze zbadali i opisali strukturę enzymu wirusa, który określili jako nsp16, który razem z enzymem nsp10 tworzy kompleks. Jest on wykorzystywany do modyfikacji czapeczki - struktury w mRNA, której rolą jest zabezpieczanie mRNA przed degradacją przez niektóre enzymy.

Główny autor badania dr Yogesh Gupta wyjaśnił, że takie działanie jest pewnego rodzaju kamuflażem. "Z powodu tej modyfikacji, wirus oszukuje komórki, które uznają wirusowe mRNA za swoje własne, a nie obce" - dodaje.

Co więcej, naukowcy odkryli miejsce, w którym kompleks nsp16/nsp10 wiąże się z mRNA, żeby przeprowadzić modyfikację. Badano również mutacje wirusa w genie, w którym kodowany jest enzym nsp16.

bDphXKKB

Dr Yogesh Gupta wierzy, że dzięki tym odkryciom możliwe będzie zaprojektowanie i opracowanie leków przeciwwirusowych na COVID-19. Leki blokowałyby aktywność kompleksu eznymów, co zapobiegałoby modyfikacjom czapeczki w mRNA.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Prof. Krzysztof Simon mówi o starszych osobach. "Nie mogą być narażani"

bDphXKKW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(127)
SSSSSS
4 miesiące temu
Ale zobaczcie jaki ten wirus inteligentny!!! Może wejść do przychodni, do urzędów itd tylko nie do sklepów 😃 urzędnicy przez okienko przyjmują interesantów lub wrzuć pismo co potrzebujesz do skrzynki!!! a lekarze przez tel leczą to to już jest porażka, a później wszyscy i tak lecą na zakupy i mają kontakt z ludźmi i wogole to jest porąbane
Jaspidex
4 miesiące temu
Sami go zrobili i wiedza o nim wszystko i potroszku ujawniają tak jak ze sprzętem elektronicznym potroszku nowości żeby kupować coraz nowszy
Darek
4 miesiące temu
Milego dnia dla wszystkich!
bDphXKKX
Obce👽
4 miesiące temu
Rozsiewamy 🛸różne 🛸wiruski🛸 A potem 🛸was🛸 badamy👽
Strach
4 miesiące temu
Lekarze się skompromitowali to chyba najbardziej jak dla mnie daremna grupa społeczna, widać kto jest potrzebny, kasjerzy którzy ryzykują życie a żadnej przysięgi nie składali o urzednikach nie warto nawet wspominać mają płatne wakacje,ciekawe co będzie dalej ja cały czas ciężko pracowałem teraz dopiero firma (mała 3 pracowników obróbka metali) zaczyna odczuwać kryzys pewnie jak pójdę po zasiłek to go nie dostanę albo tonę papieru będę musiał skanować ale najpierw drukarkę musiałem kupić bo do szkoły potrzebna oczywiście ceny też poszybowały no bo kryzys i se trzeba odbić straty, aż się boję co będzie dalej jesień tuż tuż.
Najnowsze komentarze (127)
gość
4 miesiące temu
Porąbane jest jeszcze to,że wieś gminna Brzozie jest praktycznie tz.komunikacyjnie odcięta od miasta powiatowego Brodnica.Od miesiąca marca 2020 zawieszona została komunikacja PKS i prywatny przewożnik BUS-ów również.Jedyny kurs PKS jest do Brodnicy z Brzozia o godz.05:25 i to koniec.Dojedżający do pracy w jedną stronę tak,natomiast z powrotem na tz"buta".To jest sposób na izolację przed COVID-19?wprawdzie nikt nie zachorował....
dr Henryk
4 miesiące temu
koronawirus ma czapkę niewidkę a dodatkowo kamuflaż bezobjawowy.
Romek
4 miesiące temu
Podobnie "kamuflują" sie POlitycy PO, którzy twierdzą, że to ktoś inny skłóca i dzieli społeczeństwo.
biedaczek
4 miesiące temu
jeśli fachowcy twierdzą,że jest to sztucznie wygenerowany wirus ....to dlaczego nie ustala sie KTO i po co to zrobił?
TROL
4 miesiące temu
Kamufluje sie tak samo jak BIEDRON
Cyś
4 miesiące temu
To pewnie kosmici ! Dadzą nam bobu i przejmą banki !
Kim Srim
4 miesiące temu
Wspaniały wirus!Jest tak doskonały,jak robot planetarny dobrej klasy.
Gosc
4 miesiące temu
Jasne że stosuje kamuflarz, w sezonie grypowym przebiera sie za grype, innym razem za zapalenie płuc lub angine, taki jest sprytny
bDphXKKP
Jurek
4 miesiące temu
Tak i sam herbatę robi. Przestańcie z tego nie wiadomo co. Ilu naukowców, tyle teorii
Jurek
4 miesiące temu
Tak i sam herbatę robi. Przestańcie z tego nie wiadomo co. Ilu naukowców, tyle teorii
Waldy
4 miesiące temu
Czy Pan Minister i tzw. Ekspert już przeprosili społeczeństwo za dezinformacje w sprawie maseczek.Obecne luzowanie obostrzeń także żle rokuje. Ale trzeba mieć JAJA żeby oderwać się od polityki i spojrzeć dalej na społeczeństwo i to co się dzieje, ajuż niedługo szkoła.
Sss
4 miesiące temu
Na szczęście czlowiek jest mądrzejszy od wirusa. I stworzył testy, ktore potrafią wirusa wykryć nawet gdy go nie ma.
Dżdżownica
4 miesiące temu
Kiedy jedni mówią że Koronawirus to spisek geniuszy z Chin, Rosji, USA, czy zkąd, inni mówią że ludzie, oszaleli, i nienawidzą tego siedzenia w domu, bywają także takie no life-y i weeby co kochają Koronawirusa. Ja szczerzę dziękuję Bogu, Szatanowi, Zusowi, latającym sześcianom, Illuminati, czy co to tam włada ziemią za Koronkawirusa, bo mam więcej czasu i siły na pisanie opowiadań, oglądanie Anime, i na rozmyślanie o różnych sprawach, i po prostu Koronawirus przyszedł w najbardziej odpowiednim momencie. Arigato!
Qwerty
4 miesiące temu
Czyli tzw. "szybkie testy" to bzdura. Bezuzyteczny scam. Szczepionka rowniez jest niewykonalna i jest tylko pomyslem na czipowanie i trucie ludzi zgodnie z planem Billa Gatesa i G. Sorosa. Jezeli szxzepionki na grype sa bezuzyteczne a wirus grypy nie posiada mechanizmow obronnych to jakim cudem chca uzyskac skuteczna szepionke na cos co sie cwanie ukrywa?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić