Koronawirus. Silvio Berlusconi zakażony. Jest w "delikatnym stadium"

14

Były premier Włoch Silvio Berlusconi, u którego stwierdzono COVID-19, reaguje "optymalnie" na leczenie. Jego osobisty lekarz poinformował w niedzielę media, że 83-letni Berlusconi znajduje się w tej chwili w "najbardziej delikatnym stadium" choroby.

Koronawirus. Silvio Berlusconi zakażony. Jest w "delikatnym stadium"
(NurPhoto via Getty Images, NurPhoto)

Były premier Włoch jest zakażony koronawirusem. O stanie zdrowia Włocha poinformował jego osobisty lekarz Alberto Zangrillo. Berlusconi skończy za kilka tygodni 84 lata. Życie starszych osób jest szczególnie zagrożone w momencie zakażenia, dlatego były premier znajduje się pod czujną opieką medyków.

Berlusconi zgłosił się 4 września do szpitala w Mediolanie. Kilka dni wcześniej otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Zdrowie trzykrotnego premiera Włoch jest szczególnie narażone. 83-latek miał w przeszłości problemy z sercem, które wymagały zastosowania rozrusznika.

Według lekarzy pacjent reaguje optymalnie na leczenie. Dr Zangrillo, którego cytuje Associated Press, stwierdził, że jest "ostrożnym optymistą".

Koronawirus we Włoszech

Epidemia koronawirusa we Włoszech trwa. 4 września odnotowano najwięcej zakażeń od początku maja. Od początku epidemii koronawirusem zakaziło się w tym kraju ponad 270 tysięcy osób. Ponad 35 tysięcy poniosło śmierć.

Zobacz także: Pani Jadzia z Sanepidu powróciła. Nie przebiera w słowach
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić