Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Koronawirus to dopiero początek. ONZ: Pojawi się więcej chorób

147

Specjaliści z Organizacji Narodów Zjednoczonych przedstawili raport na temat sytuacji zdrowotnej na świecie. Z ich ustaleń wynika, że pandemia COVID-19 to dopiero początek problemów. W przyszłości ludzkość będzie regularnie dotykana przez choroby odzwierzęce.

Koronawirus to dopiero początek. ONZ: Pojawi się więcej chorób
W przyszłości wzrośnie liczba zachorowań na dolegliwości odzwierzęce (Getty Images)

Autorzy raportu "Zapobieganie kolejnej pandemii: Choroby odzwierzęce" przedstawili powody, dla których pojawi się wzrost chorób odzwierzęcych. Jak dowodzą, w ostatnich latach doszło do zniszczenia licznych siedlisk zwierząt w wyniku eksploatacji dzikiem przyrody.

Kolejną przyczyna zagrożenia mają być praktyki niezrównoważonego rolnictwa. Nie bez wpływu na sytuację zwierząt pozostają również zmiany klimatyczne, stanowiące konsekwencję globalnego ocieplenia.

Pandemia COVID-19 to dopiero początek walki z chorobami odzwierzęcymi?

Inger Andersen uważa, że działalność człowieka nieuchronnie prowadzi do katastrofy. Zdaniem Dyrektora wykonawczego Programu Środowiskowego Organizacji Narodów Zjednoczonych w następnych latach przypadki licznych zachorowań na choroby odzwierzęce będą na porządku dziennym.

Jeśli nadal będziemy eksploatować dziką przyrodę i niszczyć nasze ekosystemy, możemy spodziewać się w nadchodzących latach stałej emisji tych chorób ze zwierząt na ludzi – cytuje Ingera Andersena "NPR".

Dyrektor wykonawczy przedstawił, w jaki sposób ludzkość może zapobiec kolejnej pandemii. Zaproponował, aby światowa społeczność rozpoczęła inwestycje w badania nad chorobami odzwierzęcymi. Andersen uważa, że w przypadku bezczynności powtórzy się scenariusz z wybuchu pandemii koronawirusa.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus w USA. "Trauma na całe życie". Lekarze o walce z pandemią
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić