Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Koronawirus u dominikanów. Klasztor zamknięty przez cały Wielki Tydzień

48
Podziel się:

Kilku braci z klasztoru dominikanów w Lublinie zakaziło się koronawirusem. Jak informują lubelscy dominikanie na swojej stronie internetowej, klasztor został objęty kwarantanną do 5 kwietnia.

Koronawirus u dominikanów. Klasztor zamknięty przez cały Wielki Tydzień
Koronawirus w Klasztorze Dominikanów w Lublinie. (Materiały prasowe)

W sobotę 27 marca dominikanie z Lublina poinformowali, że kilku braci zakonnych przechodzi zakażenie koronawirusem. Msze święte duchowni będą sprawować za zamkniętymi drzwiami. Dominikanie zapraszają do wspólnej modlitwy za pośrednictwem transmisji na kanale YouTube. Spowiedź w tych dniach nie będzie możliwa.

Kilku braci w naszej wspólnocie przechodzi zakażenie w związku z tym, Klasztor został objęty kwarantanną do 5 kwietnia. W tym czasie klasztor (w tym krużganki i muzeum) pozostaną zamknięte. Nie będzie także możliwości spotkania się z braćmi z naszej wspólnoty - czytamy w komunikacie.

W komunikacie zwrócono się z prośbą do osób, którzy mieli kontakt z zakonnikami od niedzieli 21 marca br., aby zgłosili się do sanepidu.

Wszystkie osoby, które miały z nami kontakt od niedzieli 21 marca 2021 proszone są o zgłoszenie się do SANEPIDu: tel. 222 500 115 - podali zakonnicy.
Zobacz także: Msza tylko w kościele? Ksiądz o nabożeństwach online
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(48)
RTE
rok temu
To Bóg ustanowił kwarantannę : Księga liczb rozdział 12 wersety 14 i 15 „14 Wówczas Jahwe (imię Boże wg przekładu kard. Wyszyńskiego) rzekł do Mojżesza: „Gdyby ojciec splunął jej w twarz, czyż nie byłaby upokorzona przez siedem dni? Niech na siedem dni zostanie poddana kwarantannie poza obozem, a potem niech zostanie przyjęta”. 15 Toteż Miriam została na siedem dni poddana kwarantannie poza obozem i lud nie wyruszył, dopóki Miriam nie została przyjęta.” Komunia i spowiedź jest niezgodna z naukami Jezusa. Ani Jezus ani apostołowie nikogo nigdy nie spowiadali. Spowiedź wymyślił kk w X w. aby kontrolować wiernych. Kwarantannę pierwszy ustalił Bóg w czasach starożytnych , poczytajcie księgę Powtórzonego Prawa , jakie były ostre wymogi dotyczące kwarantanny przy chorobach zakaźnych . Nie narażajcie ludzi na zarażanie podczas pobytu w kościele.
gcjhh
rok temu
Nie byli pełnej wiary
mlewy
rok temu
I kto ich teraz będzie leczył i jakim prawem. Przecież tak się nikt nie zaraża, teraz powinni otrzymać numer telefonu do biskupa i ot cała pomoc. Dlaczego zabierają miejsce innym chorym. Dziwisz widzisz i nie grzmisz.
pawel
rok temu
no i co ? wyspowiadają się i ...już
pawel
rok temu
a kto miał dyżur w szafie ?
Judyta
rok temu
Smutne to, my do połowy maja mieliśmy po maturach i czekały nas wakacje życia, człowiek wtedy podróżował, działał. A teraz muszą siedzieć w domach. Ale nie poszłabym drugi raz na studia tylko do Studium Pracowników Medycznych i Społecznych.
olopopopo
rok temu
dostaną teraz dotacje z tarczy
Lub80
rok temu
Te złośliwości pod tym artykułem to chyba od osób, które nie mają pojęcia o jakim miejscu piszą, tylko tak żygają hejtem z automatu bezmyślnie. To jest akurat wyjątkowy kościół w tym zakresie w Lublinie, gdzie cały czas skrupulatnie pilnowano przestrzegania zasad. Bracia tam zawsze w maseczkach, komunia na rękę, ograniczona liczba ludzi. Raczej cały czas im się dostawało, że nie są "wyluzowani" jak inne okoliczne kościoły i że przypominają, żeby uczestniczyć online... więc takie prymitywne teksty tutaj są bardzo niesprawiedliwe akurat do nich.
Gość
rok temu
Przecież w kościele nie ma covida! Księża nie chorują! Toż to szok🙊🙉🙈
mariola
rok temu
jak to mozliwe w miejscu kultu religijnego wirus??
Ojojoj.....
rok temu
Przecież rząd już ustalił i obwieścił szarej masie - w kościołach virusa nie ma! Widocznie to ściema. Albo chłopaki diminikaniaki deko nagrzeszyli...
4443
rok temu
10 kwietnia będzie otwarte. ✈️
katolik
rok temu
Biskup Dec powiedział ,że kościoły nie mogą być zamknięte bo wierzący leczą się tam duchowo i fizycznie.
Wkurzony
rok temu
Przykład prosto z brzegu: oglądam msze online, w moim kościele ograniczenie 25 osób. Na kamerze nie widać ile jest osób ale 1 ławka pełna. Do komunii prosto do ust, bez żadnych dezynfekcji 40 osób.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić