Dagmara Smykla-Jakubiak
Dagmara Smykla-Jakubiak| 

Koronawirus w Chinach. Wzrost zakażeń. Najwięcej od tygodni

379

Władze Chin odnotowały najwyższą liczbę nowych zarażonych koronawirusem od około sześciu tygodni. Większość nowych pacjentów miała przywieźć chorobę COVID-19 z zagranicy. Pekin obawia się drugiej fali epidemii i ogólnonarodowej blokady.

Koronawirus w Chinach. Wzrost zakażeń.
Koronawirus w Chinach. Wzrost zakażeń. (PAP, Roman Pilipey)

Chiny odnotowały kolejny wzrost liczby zarażonych koronawirusem. W nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego Pekin ogłosił zdiagnozowanie 108 zakażonych w ciągu doby.

Koronawirus w Chinach. Najwyższa liczba od sześciu tygodni

To kolejny dzień wzrostu zachorowań w tym kraju i najwyższa liczba od około sześciu tygodni. W sobotę chińskie władze informowały o 99 nowych chorych, podkreślając, że poprzedniego dnia było ich ponad dwukrotnie mniej.

Większość zachorowań na COVID-19 dotyczy osób wjeżdżających do Chin. Narodowa Komisja Zdrowia w poniedziałek wydała komunikat o rekordowo wysokiej liczbie 98 nowych przypadków "zaimportowanych" z zagranicy - informuje Reuters.

Zobacz też: Koronawirus a żywność. Ardanowski: "Wystarczy dla nas, eksport na razie się zerwał"

Zanotowano za to spadek liczby nowych bezobjawowych przypadków. W niedzielę czasu polskiego Pekin informował o 63 osobach, u których zdiagnozowano COVID-19, mimo że nie wystąpiły u nich żadne objawy. Teraz zanotowano 61 nowych przypadków. Tacy chorzy nie są zaliczani do oficjalnego bilansu, dopóki nie pojawią się symptomy choroby.

Chińczycy obawiają się drugiej fali epidemii. Liczba chorych i ofiar koronawirusa gwałtownie spadła od szczytu, który miał miejsce w lutym, jednak najniższą dzienną liczbę nowych przypadków odnotowało ponad miesiąc temu: 12 marca.

Powracający z zagranicy chorzy mogą spowodować ogólnokrajową blokadę. Całkowita liczba potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2 w Chinach kontynentalnych wynosi obecnie 82 160, a liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 3 341.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić