o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aleksander Sławiński
|

Koronawirus w Chinach. Pierwszy taki dzień od początku epidemii

9
Podziel się

Chińskie władze oznajmiły we wtorek, że nie odnotowały w ciągu ostatniej doby żadnej nowej ofiary koronawirusa. To pierwszy taki przypadek od stycznia.

Koronawirus w Chinach. Pierwszy taki dzień od początku epidemii
(PAP, roman pilpey)
bDZeHoUl

Chińska państwowa komisja zdrowotna oznajmiła we wtorek, że na terenie kraju nie stwierdzono żadnego nowego zgonu z powodu koronawirusa. To pierwszy taki przypadek, odkąd w połowie stycznia, zaczęto ogłaszać dzienne raporty na temat sytuacji epidemicznej w kraju.

Komisja donosi też o 32 nowych przypadkach zakażenia. Od dziesięciu dni potwierdzona liczba nowych infekcji nie przekroczyła pięćdziesięciu. Wszystkie zachorowania miały być stwierdzone u osób, które przyjechały z zagranicy.

Chiny obawiają się kolejnej fali zachorowań związanej z przybyszami z innych krajów. Granice zostały zamknięte dla obcokrajowców, również tych z wizami, czy zezwoleniami na pobyt stały.

bDZeHoUn

Od pewnego czasu w Chinach trwa znoszenie ograniczeń związanych z wybuchem epidemii. Zniesiony zostanie m.in. kordon sanitarny wokół miasta Wuhan, czyli pierwszego epicentrum choroby. W kraju znów zaczęły funkcjonować miejsca publiczne, w tym targi z mięsem zwierząt, których jedzenie wiązane jest z pojawieniem się COVID-19 (np. nietoperzy).

Obawy może budzić też zachowanie Chińczyków. Po częściowym zniesieniu ograniczeń, zaczęli oni masowo wybierać się na spacery i wycieczki, ignorując zalecenia lekarzy i rządu.

Zobacz także: Koronawirus na świecie. Anestezjolog zdradza, czy boi się o swoje zdrowie

bDZeHoUt

Koronawirus w Chinach

Od początku epidemii koronawirusa odnotowano w Chinach ponad 81 tysięcy zakażeń, z czego 3300 okazało się śmiertelnych. Obecnie liczba aktywnych przypadków choroby to 1242, przy czym zaledwie 200 uznawanych jest za ciężkie czy zagrażające życiu.

Kraj, który przez długi czas zdecydowanie dominował w statystykach zakażeń i śmierci, został wyprzedzony przez bardzo wiele państw m.in. Wielką Brytanię, Włochy, USA czy Francję. Teraz jednak narastają obawy przed pojawieniem się drugiej fali zachorowań.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDZeHoUO
KOMENTARZE
(9)
uio
rok temu
Jest ich miliard i wszyscy noszą maski, nie tak jak my. Bez nakazu noszenia masek przez wszystkich i testowania podejrzanych o zakażenie, nie pozbędziemy się wirusa i nie wrócimy do pracy.
Endi
rok temu
Nie wierzę Chińczykom USA i Rosji- (Ukrainie) Cały czas propaganda
Wacek
rok temu
I pomyśleć że z takiego kraju pochodził Bruce Lee
bDZeHoUP
Weks
rok temu
Nie wierzę w żadne info które idą z Chin.
Maryja
rok temu
maseczki maseczki i jeszcze raz maseczki!
nooo
rok temu
No to jak taka informacja jest to czytaj miedzy wierszami ze nowy wirusik juz w przygotowaniu bo ten był za słaby i za krotko to za wiele sie nie zarobiło
waz1
rok temu
Łżą jak psy !
Ola
rok temu
Ja w takie rewelacje z Chin nie uwierzę.
hmmm
rok temu
zapewne wszystkie informacje z chin są tak samo wiarygodne jak to że u nas głowa państwa jest prezydent
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić