Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Koronawirus w Egipcie. Najbardziej zagrożone są bezdomne dzieci

5

Według szacunków przeprowadzonych w 2014 roku na ulicach Egiptu żyje około 16 tysięcy dzieci i nastolatków. Ich sytuacja pogorszyła się od czasu wybuchu pandemii COVID-19. Próbują im pomóc m.in. przedstawiciele organizacji charytatywnych.

Koronawirus w Egipcie. Najbardziej zagrożone są bezdomne dzieci
Koronawirus stanowi szczególne zagrożenie dla bezdomnych dzieci (Getty Images, Ester Meerman , Contributor)

Jak podaje News 24, bezdomni nieletni regularnie doznają przemocy fizycznej, werbalnej oraz na tle seksualnym. Ponieważ w Egipcie panuje kryzys gospodarczy w związku z pandemią COVID-19, najbiedniejsi stracili ewentualne źródła wsparcia.

Koronawirus w Egipcie. Bezdomne dzieci narażone na COVID-19

Eksperci zajmujący się osobami bezdomnymi uważają, że liczba bezdomnych dzieci – 16 tysięcy – jest mocno niedoszacowana. Wskazują, że wielu takich nieletnich żyje w skrajnym ubóstwie oraz musi spać w lokalizacjach, które nie figurują w rejestrach stanu cywilnego.

Obecnie organizacje charytatywne skupiają się na umożliwianiu bezdomnym dzieciom przestrzegania zasad higieny. W ten sposób starają się ograniczyć niebezpieczeństwo rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Uświadamiamy im zagrożenia zdrowotne, rozprowadzamy maski i wyjaśniamy, jak myć ręce – wyjaśnił przedstawiciel organizacji dobroczynnej Samusocial International.
Zobacz także: Zobacz też: Egipt gotowy wysłać swoje wojsko do Libii. Rośnie napięcie na Bliskim Wschodzie
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić