Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Trzecia fala koronawirusa w Chinach. Władze ostrzegają

300

W Chinach ma miejsce nawrót koronawirusa. W ciągu ostatniej doby w Hongkongu zgłoszono rekordową liczbę zachorowań na COVID-19, a służba zdrowia jest poważnie przeciążona. Doszło do częściowego przywrócenia pracy zdalnej.

Trzecia fala koronawirusa w Chinach. Władze ostrzegają
Chiny zostały dotknięte przez trzecią falę pandemii koronawirusa (Getty Images, Anthony Kwan , Stringer)

Jak informuje PAP, w niedzielę 19 lipca w Hongkongu odnotowano 108 przypadków zachorowań na COVID-19. Do 83 zarażeń doszło lokalnie, pozostali pacjenci zarazili się za granicą.

Koronawirus w Chinach: trzecia fala pandemii COVID-19

Przedstawicielka Centrum Ochrony Zdrowia w Hongkongu wyraziła obawę, że pracownicy medyczni nie sprostają kolejnym obowiązkom. Już teraz są przeciążeni, a liczba zarażeń w regionie stale rośnie.

Służbie zdrowia grozi przeciążenie, jeśli sytuacja nie zacznie się poprawiać – powiedziała Chuang Shuk-kwan z Centrum Ochrony Zdrowia.

Urząd miasta w Hongkongu poprosił część pracowników o powrót do pracy zdalnej. Kolejna fala pandemii jest odczuwalna także mieście Urumczi w regionie Sinciang. W ciągu ostatniej doby COVID-19 potwierdzono u 16 osób, spośród których tylko trzy zaraziły się w trakcie powrotu zza granicy.

Do statystyk nie wliczono 42 przypadków bezobjawowych zachorowań. Z kolei w Pekinie, stolicy Chin, od dwóch tygodni nie doszło do nowych zarażeń. Z tego względu stan alarmowy został obniżony do poziomu trzeciego, a działalność – z obostrzeniami – wznowiły obiekty kulturalne i publiczne.

Zobacz także: Zobacz też: Krew lamy lekiem na koronawirusa. Nadzieja w walce z pandemią COVID-19
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić