Koronawirus w Polsce. Co dalej z ograniczeniami? Zapadła decyzja!

209

Podczas środowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o przedłużeniu aktualnych obostrzeń wprowadzonych w odpowiedzi na pandemię koronawirusa. Do kiedy będą obowiązywać?

Koronawirus w Polsce. Co dalej z ograniczeniami? Zapadła decyzja!
Minister zdrowia Adam Niedzielski (YouTube)

Już od kilku dni pojawiały się informacje, że ograniczenia zostaną przedłużone. Polski rząd zdecydował, że restrykcje wprowadzone w odpowiedzi na zwiększającą się liczbę zakażeń będą obowiązywać co najmniej do 18 kwietnia.

Koronawirus w Polsce - ograniczenia. O czym trzeba pamiętać?

Obecnie w Polsce zamknięte są sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 tys. mkw. Mocno ograniczona jest również działalność centrów i galerii handlowych. Zakupy zrobimy jedynie w sklepach spożywczych, aptekach, drogeriach, salonach prasowych i księgarniach.

Obowiązują też limity. Obejmują one placówki handlowe, pocztę czy też targi.

  • 1 osoba na 15 mkw. - w sklepach do 100 mkw.
  • 1 osoba na 20 mkw. w sklepach powyżej 100 mkw.

W kościołach na jedną osobę musi przypadać co najmniej 20 mkw. Z obowiązku zakrywania twarzy zwolnieni są jedynie księża i osoby, które posiadają odpowiednie zaświadczenie.

Nadal nie będą mogły funkcjonować salony fryzjerskie, urody i kosmetyczne, a także studia tatuażu oraz piercingu.

Obowiązują też poważne ograniczenia w zakresie uprawiania sportu. Obiekty są udostępniane wyłącznie na potrzeby zawodowców, którzy należą do Polskich Związków Sportowych w dyscyplinach olimpijskich.

Ponadto przedłużone zostają dotychczasowe restrykcje. Chodzi m.in. o zamknięcie hoteli, ograniczenie działalności restauracji czy też chociażby zdalne nauczanie.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić