o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Koronawirus w Polsce. Co przyniesie październik? Ekspert prognozuje

5
Podziel się

Koronawirus absolutnie nie odpuszcza. Niestety, prognozy ekspertów nie napawają optymizmem. Przewidują oni, że październik przyniesie więcej dodatnich wyników testów.

Koronawirus w Polsce. Co przyniesie październik? Ekspert prognozuje
Jak w październiku będzie się zachowywać koronawirus? (Getty Images, Artur Widak)
bEIVHpSd

Aktualne zakażeń i pacjentów najszybciej przybywa na Lubelszczyźnie. W rozmowie z RMF FM zwrócił na to uwagę profesor Krzysztof Tomasiewicz z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Zaczynaliśmy od ognisk epidemicznych w województwie lubelskim, a teraz mamy sygnały i prośby o przenoszenie pacjentów, z przeróżnych miejsc na terenie województwa, fala się rozlała, i myślę, że to będzie powodowało kolejne zakażenia - zaznaczył prof. Tomasiewicz.
bEIVHpSf

A co nas czeka w najbliższym czasie? - Jesień i październik to, zgodnie z badaniami, okres, gdy wzrasta liczba zakażeń każdym rodzajem koronawirusa, czyli także wirusem Sars-Cov2, spodziewam się, że w najbliższych tygodniach może być coraz więcej dodatnich wyników badań na obecność tego wirusa w drogach oddechowych pacjentów - dodał ekspert.

Moim zdaniem o będzie między 10 a 15 tysięcy dodatnich wyników badań, chociaż nie przełoży się to na liczbę hospitalizacji i liczbę zgonów - podsumował.

Nowe obostrzenia? Jeszcze jest za wcześnie

Medycy oceniają, że jest jeszcze za wcześnie na wdrażanie poważniejszych ograniczeń. Twierdzą, że na razie trzeba skupić się na egzekwowaniu obecnych nakazów.

bEIVHpSl

Ważne informacje w kontekście obostrzeń przekazał szef rządowej Rady Medycznej prof. Andrzej Horban. Przed weekendem mówił w RMF FM, że za 4-6 tygodni mogą zostać wprowadzone restrykcje dla osób niezaszczepionych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEIVHpSG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
Widz
2 tyg. temu
Ważne informacje w kontekście obostrzeń przekazał szef rządowej Rady Medycznej prof. Andrzej Horban - człowiek renesansu. Postać wyrazista, medialna, na twarzy ma wypisane - wytatuowane kłamstwo. Jest ekspertem w dziedzinach jakich nawet nie można doczytać się w Wikipedii. Dla pieniędzy potrafi zeszmacić każdy tytuł naukowy jaki można nadać na uczelni i nie tylko. Promuje holokaust za pieniądze z Big Pharma na potrzeby rządowe. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w uwłaczającej tytułowi prof. praktyce eksperta, którego celem jest samounicestwienie.
Zzxx
2 tyg. temu
Ale nudy… a co to w ogóle jest ten koronawirus o co z tym chodzi?
???????
2 tyg. temu
Pandemia wydawałoby się jest nieprzewidywalna A tu już wiadomo gdzie ten wirus uderzy Chyba wytresowany ten wirusek Skoro wiadomo ze będzie gorzej to czemu plastikowe przesłony w sklepach pousuwane ? Zawsze to jakaś ochrona dla sprzedawcy A potem znajda winnych niezaszczepionych
bEIVHpSH
Muchacc
2 tyg. temu
Widać że temacik się wyczerpał…
Zeno
2 tyg. temu
Ciekawe dlaczego nie ma komentarzy, dodałem już 3 i żadnego nie ma
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić