Koronawirus w Polsce. Co przyniesie październik? Ekspert prognozuje

5

Koronawirus absolutnie nie odpuszcza. Niestety, prognozy ekspertów nie napawają optymizmem. Przewidują oni, że październik przyniesie więcej dodatnich wyników testów.

Koronawirus w Polsce. Co przyniesie październik? Ekspert prognozuje
Jak w październiku będzie się zachowywać koronawirus? (Getty Images, Artur Widak)

Aktualne zakażeń i pacjentów najszybciej przybywa na Lubelszczyźnie. W rozmowie z RMF FM zwrócił na to uwagę profesor Krzysztof Tomasiewicz z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Zaczynaliśmy od ognisk epidemicznych w województwie lubelskim, a teraz mamy sygnały i prośby o przenoszenie pacjentów, z przeróżnych miejsc na terenie województwa, fala się rozlała, i myślę, że to będzie powodowało kolejne zakażenia - zaznaczył prof. Tomasiewicz.

A co nas czeka w najbliższym czasie? - Jesień i październik to, zgodnie z badaniami, okres, gdy wzrasta liczba zakażeń każdym rodzajem koronawirusa, czyli także wirusem Sars-Cov2, spodziewam się, że w najbliższych tygodniach może być coraz więcej dodatnich wyników badań na obecność tego wirusa w drogach oddechowych pacjentów - dodał ekspert.

Moim zdaniem o będzie między 10 a 15 tysięcy dodatnich wyników badań, chociaż nie przełoży się to na liczbę hospitalizacji i liczbę zgonów - podsumował.

Nowe obostrzenia? Jeszcze jest za wcześnie

Medycy oceniają, że jest jeszcze za wcześnie na wdrażanie poważniejszych ograniczeń. Twierdzą, że na razie trzeba skupić się na egzekwowaniu obecnych nakazów.

Ważne informacje w kontekście obostrzeń przekazał szef rządowej Rady Medycznej prof. Andrzej Horban. Przed weekendem mówił w RMF FM, że za 4-6 tygodni mogą zostać wprowadzone restrykcje dla osób niezaszczepionych.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić