Robert Czykiel| 

Koronawirus w Polsce. Dobra wiadomość dla Polaków. Placówki ZUS będą znowu otwarte

39

ZUS informuje, że od 4 maja znowu będzie można załatwić swoje sprawy w placówkach stacjonarnych. Urząd jednak prosi, by nadal w miarę możliwości korzystać z jego usług przez Internet lub telefon.

Koronawirus w Polsce. ZUS otwiera placówki od 4 maja
Koronawirus w Polsce. ZUS otwiera placówki od 4 maja (Getty Images)

W środę premier Mateusz Morawiecki przedstawił szczegóły kolejnego etapu odmrażania polskiej gospodarki. Tym razem otwarte zostaną m.in. galerie handlowe, miejsca noclegowe, a także żłobki i przedszkola. To jednak nie wszystko.

Dobrą wiadomość dla klientów przedstawił Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Od poniedziałku 4 maja Polacy znowu będą mogli załatwiać swoje sprawy w placówkach stacjonarnych. Szczegóły przedstawiono w komunikacie wysłanym do mediów.

Koronawirus w Polsce. Placówki ZUS otwarte od 4 maja

W salach ZUS dla klientów będą oczywiście obowiązywać dobrze nam znane obostrzenia. Do budynku wejdzie ograniczona liczba klientów, należy pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego (minimum 1,5 metra) oraz zakryciu nosa i ust.

ZUS jednak apeluje, by korzystać z urzędów tylko, gdy jest to konieczne. Dlatego cały czas będą dostępne skrzynki na wnioski, listy oraz dokumenty. Zaleca się także, by w miarę możliwości kontaktować się telefonicznie lub korzystać z platformy internetowej.

Konto na portalu PUE ZUS można założyć bez wychodzenia z domu, czyli przez Internet - za pomocą profilu zaufanego lub bankowości elektronicznej. Można je założyć również, korzystając z pomocy pracownika ZUS, na salach obsługi klientów - mówi Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych najdłużej będą otwarte w poniedziałki. Wtedy swoje sprawy możemy załatwić w godzinach 8.00-18.00.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić