Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus w Polsce. Duże miasta znajdą się w żółtej strefie?

6

W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o tym, że w Małopolsce odnotowano aż 233 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. 118 kolejnych infekcji zdiagnozowano z kolei na Śląsku. Czy to oznacza, że duże polskie miasta znajdą się w żółtej strefie?

Koronawirus w Polsce. Duże miasta znajdą się w żółtej strefie?
Koronawirus w Polsce. Kraków znajdzie się żółtej strefie? (Getty Images)

Obawy o to, że Kraków może znaleźć się w żółtej strefie utrzymują się od jakiegoś czasu. Czwartkowe dane z Ministerstwa Zdrowia tylko potwierdzają, że sytuacja w Małopolsce nie jest najłatwiejsza i za moment na jej stolicę mogą zostać nałożone dodatkowe obostrzenia.

Miasto Kraków jest bardzo blisko, żeby wejść do kategorii żółtej. Jeżeli liczba nowych zakażeń będzie tak dynamiczna jak w tej chwili, myślę, że w następnym tygodniu Kraków będzie niestety w kategorii żółtej. Ale nie tylko Kraków - z dużych miast także Katowice i Koszalin - ostrzegał przez tygodniem wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, cytowany przez rmf24.pl.

Katowice, Koszalin i Kraków znalazły się w strefie ostrzegawczej. Niewykluczone, że w czwartek trafią do żółtej - podkreśla RMF FM. Niebawem wszystkiego powinniśmy się dowiedzieć. Właśnie dziś odbędzie się aktualizacja listy miast w poszczególnych strefach.

Zobacz także: Koronawirus. Francja i Chorwacja pod lupą rządu. Marcin Horała pytany o wakacje

Koronawirus w Polsce. Dodatkowe restrykcje

Żółte i czerwone strefy wiążą się z dodatkowymi restrykcjami. W czerwonej wprowadzony został m.in. zakaz organizacji kongresów i targów, działalności sanatoriów, wesołych miasteczek czy też parków rozrywki. Jest też wiele innych ograniczeń.

Nieco łagodniejsze obostrzenia nakłada się na miejscowości znajdujące się w strefie żółtej. Tam można organizować np. targi, wystawy czy konferencje, ale obowiązuje limit jedna osoba na cztery metry. Są też ograniczenia na siłowniach, w kinach czy na imprezach rodzinnych.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić