o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Koronawirus w Polsce. W Zakopanem dzieci nie wrócą do szkół pierwszego września

9
Podziel się

Jak poinformował Urząd Miasta Zakopane, ze względu na rozwój sytuacji epidemiologicznej w regionie, zajęcia stacjonarne w zakopiańskich szkołach rozpoczną się dopiero 28 września. Do tego czasu uczniowie będą odbywać naukę zdalną.

Koronawirus w Polsce. W Zakopanem dzieci nie wrócą do szkół pierwszego września
Zdjęcie ilustracyjne (PAP)
bECdzYBh

Jak czytamy na stronie miasta, decyzję o przesunięciu zajęć stacjonarnych w szkołach podjęto ze względu na specyficzny charakter regionu, gdzie wciąż trwa sezon turystyczny generujący duży przepływ osób. Dla wielu mieszkańców wrzesień, po szczycie sezonu jest okresem urlopów i wyjazdów.

"Mając na względzie bezpieczeństwo dzieci, młodzieży i nauczycieli, podjęliśmy więc decyzję o przeniesieniu rozpoczęcia zajęć stacjonarnych w zakopiańskich szkołach na dzień 28 września. Od dnia 1 września, przez niemal cały miesiąc, zajęcia będą się odbywały w formie zdalnej" - czytamy na stronie miasta.
bECdzYBj

Podkreślono, że decyzja ta była szeroko konsultowana ze środowiskiem zakopiańskich dyrektorów, nauczycieli, lekarzy i rodziców. "Powrót do szkoły 1 września może skutkować gwałtownym wzrostem zachorowań, a tym samym paraliżem całego systemu edukacji w naszym mieście"

Miasto Zakopane przypomina, że 28 września rozpocznie nowy rok szkolny w maksymalnym rygorze sanitarnym. Każda placówka dysponować będzie środkami ochrony osobistej - maseczkami, płynami do dezynfekcji rąk, rękawiczkami i przyłbicami oraz środkami do dezynfekcji powierzchni. W każdej szkole i przedszkolu wydzielone zostanie pomieszczenie, tzw. izolatka, która będzie wykorzystana w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych.

Reżim sanitarny

We wszystkich placówkach wprowadzony został rygorystyczny reżim sanitarny, który wprowadza m.in. ograniczenie przebywania rodzicom/opiekunom uczniów na terenie budynku oraz zakaz organizowania apeli, uroczystości szkolnych i grupowych wyjść na przerwy.

Zaleca się, aby uczniowie nie wychodzili poza teren szkoły w godzinach sprawowania nad nimi opieki. Posiłki spożywane będą przez uczniów w klasach, co zapobiec ma gromadzeniu się uczniów w ogólnodostępnych przestrzeniach.

bECdzYBp

Jak dodaje miasto gminne przedszkola będą funkcjonować bez przeszkód, z zachowaniem rygoru sanitarnego.

Zobacz także: Powrót do szkoły. Ekspert ostrzega przed koronawirusem. "To jest jak z wejściem na lód"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECdzYBK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(9)
Jowita
rok temu
Brawo Zakopane!!!! Wszystkie inne szkoly tak samo skończą tylko do tego będą musiały doliczyć setki chorych
Marika
rok temu
Cała Polska powinna szkoły otworzyć z dwa tyg z opóźnieniem dla nas wszystkich dla bezpieczeństwa zachorowalność rośnie chcecie by było więcej chorych
Marika
rok temu
Zakopane widać dba o swoich a reszta Polski przecież wszyscy wiemy że szkoły to największe zagrożenie zarażeniem się. Proszę nie mówić że to bezpieczne miejsce szkoła bo każdy wie że nie tylko najlepiej zwalić na dyrektorów odpowiedzialność i nauczycieli i samemu mieć nas w nosie przykre to 😔
bECdzYBL
Sprzeciw
rok temu
Jak widać lock Downy nic nie pomogły, to taka sciema była, a teraz też nic nie dadzą, było mówione, że tak będzie, trzeba było przechowywać na zimę a nie ludziom odporność uposledzac. Znajoma zmarła na zawał, nie przyjęli do szpitala, bo procedury.
renata
rok temu
dobra decyzja w calej Polsce powinni zrobić tym bardziej ze uczniowie wracają z wakacji .Barawo dla Zakopanego ze myśli o tym żeby dzieci nie narażać i innych nauczycieli drektorzy personel rodziców opiekunów i innych .
ona
rok temu
Dzieci do szkoły nie...a w lasach i na drogach stoją prostytutki są sprawdzane przez policję ale stoją dalej i przyjmują ludzi....bez badań i wirusa nie mają i stoją to coś z naszym rządem jest nie tak... Bo powinni ich zabrać na kwarantannę i wywalić do swojego kraju... co się dzieje?????...
😡😡😡
rok temu
No i się zaczyna !
babanana
rok temu
dobra decyzja. Ratuje zycie.
Sabbath
rok temu
Oczywiście Polska będzie mądra po szkodzie, a winę ministerstwo zrzuci na nauczycieli.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić