Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Koronawirus w Polsce. Duże ognisko w Wielkopolsce. Ponad 160 osób zakażonych

12

Niepokojące wieści płyną z Mikstatu pod Ostrzeszowem (woj. wielkopolskie). W tamtejszym zakładzie przetwórstwa drobiu wykryto nowe ognisko koronawirusa. Wiemy już, że zakaziły się 164 osoby. Około 400 pracowników czeka jeszcze na wyniki.

Koronawirus w Polsce. Duże ognisko w Wielkopolsce. Ponad 160 osób zakażonych
Koronawirus w zakładzie w Wielkopolsce (Pixabay)

Sprawę opisuje tvn24.pl. Okazuje się, że pierwsze zakażenie wśród pracowników zakładu przetwórstwa drobiu w Mikstacie wykryto już 24 lipca. Tydzień później wysłano tam ekipy wymazowe, które przebadały około 800 osób.

Wiemy już, że źródłem zakażenia był pracownik tej firmy. W chwili obecnej mamy wszystkie osoby przebadane - mówi Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego, cytowany przez tvn24.pl.
Zobacz także: Obowiązkowe maseczki na ulicach. "Możemy wdrażać działania w powiatach"

Pierwsze wyniki są już znane. Dane z poniedziałku wskazują na to, że zakaziły się 164 osoby. Na rezultaty badań czeka jeszcze około 400 pracowników firmy. Liczba chorych może zatem wzrosnąć. Na kwarantannę póki co skierowano 239 osób.

Co istotne, zakażeni mają skąpe objawy lub nie wykazują żadnych syndromów choroby. Tylko kilka osób trafiło do szpitala. Ich stan określa się jako stabilny.

Koronawirus w Polsce. Wojewoda wielkopolski reaguje

Na wykrycie nowego ogniska COVID-19 zareagował wojewoda wielkopolski. Postanowił on uruchomić punkt badań drive thru zarówno w Mikstacie, jak i Ostrzeszowie. Mieszkańcy mogą przebadać się zupełnie za darmo.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić