Kosma Szczepaniak| 

Koronawirus w Polsce. Ilu jest zarażonych? Dobre wieści z ministerstwa

34

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze dane dotyczące zakażeń koronawirusem w Polsce. Poniedziałkowy poranny raport mówi o 148 nowych przypadkach na terenie naszego kraju. Ostatniej doby nie odnotowano ani jednego zgłoszonego przypadku zgonu z powodu COVID-19.

Ile osób chorych na koronawirusa jest w Polsce?
Ile osób chorych na koronawirusa jest w Polsce? (Getty Images)

Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych przypadkach koronawirusa na terenie Polski. W poniedziałek rano otrzymaliśmy informację o 148 osobach, których badania laboratoryjne zwróciły pozytywny wynik obecności wirusa SARS-CoV-2 w organizmie.

Nowe dane dotyczą osób z 10 województw: Najwięcej przypadków odnotowano w śląskim - 89. Pozostałe dane dotyczą województw: wielkopolskiego (18), dolnośląskiego (15), lubelskiego (10), świętokrzyskiego (4), opolskiego (4), pomorskiego (3), podlaskiego (3), lubuskiego (1), zachodniopomorskiego (1).

Ostatniej doby nie ma zgłoszonego przypadku zgonu z powodu COVID-19. - poinformowało MZ w oficjalnym komunikacie.

Łącznie w Polsce mamy już 21 440 przypadków zarażenia koronawirusem. 996 to przypadki śmiertelne.

Koronawirus na świecie. Aktualna mapa zakażeń

Mapa pandemii koronawirusa w Polsce i na świecie. Wszystkie dane aktualizowane są na bieżąco. Mapa pokazuje nowe przypadki zakażeń koronawirusem w Polsce oraz w innych krajach Europy i świata. Najważniejsze liczby dotyczące koronawirusa zebrane w jednym miejscu. Mapa dostępna jest TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić