Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|
aktualizacja

Do kiedy maseczki? Obowiązek będzie zniesiony. Ważna zapowiedź Łukasza Szumowskiego

101
Podziel się:

Minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że decyzja dotycząca zniesienia obowiązku noszenia maseczek ochronnych nastąpi dziś, najpóźniej jutro. Wiemy także, że razem z tą informacją pojawią się wytyczne dotyczące organizacji wesel.

Do kiedy maseczki? Obowiązek będzie zniesiony. Ważna zapowiedź Łukasza Szumowskiego
(PAP)

Obowiązek zakrywania nosa oraz ust w Polsce obowiązuje w Polsce od 16 kwietnia. Już ponad miesiąc w związku z koronawirusem w przestrzeni publicznej należy chodzić z maseczką ochronną, szalikiem, chustą czy innym elementem odzieży zakrywającym nos oraz usta.

Wiele wskazuje jednak na to, że ten męczący dla wielu Polaków obowiązek już wkrótce zostanie zdjęty. Poinformował o tym w "Graffiti" minister zdrowia Łukasz Szumowski z jednoczesnym wskazaniem, kiedy nastąpi oficjalne ogłoszenie.

Dzisiaj lub jutro będziemy komunikowali od kiedy nie będzie obowiązkowe noszenie maseczek ochronnych w przestrzeni publicznej - mówił Szumowski.

Decyzja nie będzie ogólnokrajowa

Minister zdrowia zaznaczył, że ostateczna decyzja będzie zależeć od sytuacji w danym województwie. W rządzie wciąż trwają nieustanne analizy oraz rozmowy dotyczące tego, gdzie i w jakiej formie ogłosić koniec nakazu noszenia maseczki ochronnej. Szumowski przyznał, że decyzje będą podejmowane niezależnie dla każdego województwa na podstawie danych związanych z krzywą wzrostu zachorowań.

Są trzy województwa, które mają wskaźnik reprodukcji wirusa powyżej jednego. Tam możliwe, że będzie konieczność utrzymania obowiązku noszenia maseczek. W reszcie województw ten wskaźnik jest poniżej jedności, co oznacza, że liczba zakażeń spada - powiedział minister zdrowia w rozmowie z Tomaszem Machałą.

Szumowski powiedział jednocześnie, że na tej samej konferencji pojawią się informacje dotyczące organizowania wesel. Wiele par czeka na te wytyczne już bardzo długo, a według wstępnych i najbardziej prawdopodobnych ustaleń, wesela będzie można od 1 czerwca organizować z limitem gości wynoszącym 50 osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

KOMENTARZE
(101)
Stefan
2 lata temu
Duda to już twój koniec
Stefan
2 lata temu
Panie Premierze Tusk, niech Pan wraca
Stefan
2 lata temu
ziobro już czas na ciebie
Stefan
2 lata temu
Cały pis na śmietnik
Stefan
2 lata temu
gowin do paki
Stefan
2 lata temu
Kaczynski do paki na zawsze
Stefan
2 lata temu
Szumowski kaczyński, morawiecki sasin, duda, gowin, do paki na długo
Alex
2 lata temu
Koniec pisu to juz mam nadzieje ze ich koniec . Zrujnowali gospodarke najbardziej od drugiej wojny swiatowej.
Weronika 😘😘...
2 lata temu
Zapraszam na moje erotyczne igraszki wystarczy że się zarejestrujesz i znajdziesz mnie pod nickiem Werra33 jestem dostępna i czekam https://ô.cc/Ero.Kamerki
oiuygv
2 lata temu
Biznesmen z mordą złodzieja
Bruno
2 lata temu
Rodzinka zarobiła- zwijam interes. Teraz w ramach walki z covid macie kupić wszyscy majty Borata i je nosić. Przypadkiem brat i instruktor narciarstwa mają 20 ton majciochów Borata.
kapitan
2 lata temu
nigdy nie nosiłem maseczki to po co to ogłaszać???
Przekręt
2 lata temu
Będzie można chodzić bez maseczek aż brat nie zorganizuje nowej dostawy
SpadajDziadu
2 lata temu
Wyglada na to że udało mu sie wszystkie maski , swoje i swojej ferajny sprzedać, ChwałPanu , inaczej chodzilibysmy do końca zycia w maskach .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić