Robert Czykiel| 

Koronawirus w Polsce. Kiedy otwarcie siłowni? Jest wstępny termin

4

Trwają konsultacje z branżą fitness i jest szansa, że niedługo Polacy będą mogli wrócić do treningów. Być może siłownie i kluby fitness zostaną otwarte już 1 czerwca.

Koronawiurs w Polsce. Kiedy ruszą siłownie i kluby fitness?
Koronawiurs w Polsce. Kiedy ruszą siłownie i kluby fitness? (Pixabay)

Polska jest obecnie na trzecim etapie odmrażania gospodarki i korzysta na tym także sport. Od 18 maja znowu można m.in. korzystać z hal sportowych, a na otwartych obiektach może przebywać więcej osób. Na swoją kolej jednak cały czas czeka branża fitness.

Siłownie oraz kluby fitness jeszcze nie mogą wznowić działalności. Nie pomogły liczne apele środowiska. Jest jednak szansa, że już niedługo i te biznesy będą mogły ruszyć.

Koronawirus w Polsce. Kiedy otwarcie siłowni i klubów fitness?

Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz przyznała to podczas rozmowy w Radio ZET. Wicepremier została zapytana, kiedy branża fitness będzie mogła wznowić działalność.

- Być może będzie to już za dwa tygodnie - przyznała.

Wszystko zależy od tego, jak na liczbę zachorowań wpłyną zmiany wprowadzone od 18 maja. Jeżeli nie będzie drastycznego wzrostu zakażeń koronawirusem, to siłownie i kluby fitness mogą zostać otwarte od 1 czerwca.

Obecnie minister rozwoju prowadzi konsultacje z kilkoma sieciami ogólnopolskimi. Później zostaną opracowane wytyczne, które będzie musiała wprowadzić każda siłownia i klub fitness. Na razie jest za wcześniej na szczegóły.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić