Koronawirus w Polsce. Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Nowe informacje

11

Rząd zdecydował, że dotychczasowe ograniczenia będą obowiązywać co najmniej do 18 kwietnia. Czy po tym terminie nastąpi powrót uczniów do szkół? Głos w tej sprawie zabrał minister zdrowia Adam Niedzielski.

Koronawirus w Polsce. Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Nowe informacje
Kiedy powrót do szkół? (Pixabay)

Wielu uczniów z niecierpliwością wyczekuje powrotu do szkół. Podczas środowej konferencji prasowej ministra zdrowia Adama Niedzielskiego o możliwość przywrócenia tradycyjnej edukacji pytał reporter WP Michał Wróblewski.

Powrót dzieci do szkół to priorytetowe kierunki luzowania obostrzeń. Pierwsze kroki, jakie będziemy wykonywali, przywracając normalność, to będą właśnie powroty do przedszkoli i klas I-III szkół podstawowych - zapewnił minister zdrowia Adam Niedzielski.

Wyraził nadzieję, że powrót dzieci do szkół nastąpi jeszcze w kwietniu. - Przedszkola oczywiście wróciłyby do funkcjonowania w trybie zwykłym, zaś klasy I-III szkół podstawowych co najmniej w trybie hybrydowym - zaznaczył szef resortu zdrowia.

Koronawirus w Polsce. Starsi uczniowie nie wrócą do szkół?

Na razie nie ma żadnych informacji wskazujących na to, by jeszcze w tym roku szkolnym w ławkach ponownie zasiedli starsi uczniowie. Wydaje się, że możliwy jest scenariusz zakładający zdalne nauczanie do wakacji m.in. w szkołach ponadpodstawowych.

Póki co nie ma też obaw, że koronawirus mógłby uniemożliwić przeprowadzenie egzaminów maturalnych czy egzaminów ósmoklasisty. Uczniowie powinni zatem przygotowywać się do tych ważnych testów.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić