Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Koronawirus w Polsce. Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Nowe informacje

10
Podziel się:

Rząd zdecydował, że dotychczasowe ograniczenia będą obowiązywać co najmniej do 18 kwietnia. Czy po tym terminie nastąpi powrót uczniów do szkół? Głos w tej sprawie zabrał minister zdrowia Adam Niedzielski.

Koronawirus w Polsce. Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Nowe informacje
Kiedy powrót do szkół? (Pixabay)

Wielu uczniów z niecierpliwością wyczekuje powrotu do szkół. Podczas środowej konferencji prasowej ministra zdrowia Adama Niedzielskiego o możliwość przywrócenia tradycyjnej edukacji pytał reporter WP Michał Wróblewski.

Powrót dzieci do szkół to priorytetowe kierunki luzowania obostrzeń. Pierwsze kroki, jakie będziemy wykonywali, przywracając normalność, to będą właśnie powroty do przedszkoli i klas I-III szkół podstawowych - zapewnił minister zdrowia Adam Niedzielski.

Wyraził nadzieję, że powrót dzieci do szkół nastąpi jeszcze w kwietniu. - Przedszkola oczywiście wróciłyby do funkcjonowania w trybie zwykłym, zaś klasy I-III szkół podstawowych co najmniej w trybie hybrydowym - zaznaczył szef resortu zdrowia.

Koronawirus w Polsce. Starsi uczniowie nie wrócą do szkół?

Na razie nie ma żadnych informacji wskazujących na to, by jeszcze w tym roku szkolnym w ławkach ponownie zasiedli starsi uczniowie. Wydaje się, że możliwy jest scenariusz zakładający zdalne nauczanie do wakacji m.in. w szkołach ponadpodstawowych.

Póki co nie ma też obaw, że koronawirus mógłby uniemożliwić przeprowadzenie egzaminów maturalnych czy egzaminów ósmoklasisty. Uczniowie powinni zatem przygotowywać się do tych ważnych testów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(10)
Uczeń Techni...
rok temu
Dla mnie to przesada wracać teraz do szkoły, uczniowie nie są przygotowani na tak radykalne zmiany. Ja rozumiem, żeby wracały do szkoły klasy maturalne ale nie żeby większość uczniów. Podejrzewam, że jakbyśmy wrócili do szkoły to mielibyśmy jeszcze większy natłok przedmiotów i nie wyrobilibyśmy się w czasie. Jak już miałby się zacząć proces powracania uczniów do szkół to tylko na początku roku szkolnego ale nie w trakcie.
Uczennica kl....
rok temu
Weźcie zróbcie coś ze starszymi..Powiedzcie prawdę że nie pójdziemy do szkół w tym roku szkolnym.Przecież robicie nadzieję za nic a potem i tak nie idziemy...Psychika wysiada.Już wolę dusić się w maskach kilka godzin niż siedzieć w domu na zdalnych.Popłakałam się z tego że mój brat idzie do szkoły a ja nie.Już nawet myślę że to koszmar z którego nie mogę się obudzić.Może jeszcze weźcie ucznia z klas IV-VIII i zobaczcie jak to wygląda.Niektórzy wolą siedzieć w domu czego nie popieram bo to głupie i nic nie zrozumiesz ma pewne plusy ale nie wystarczy.W szkole nauczyciele podejdą wytłumaczą,a na e-lekcjach nic po prostu nic i się produkuje niepotrzebnie.Zróbcie wyjątek i na ten 1 dzień liście starszych albo niech dzieci zrobią test na covid i jak negatywny to może do szkoły lub jak skończycie nauczycieli szczepić to zacznijcie uczniów szkół ponadpodstawowych oraz starczych podstawowych zamiast seniorów. Dziękuję za przeczytanie bo to jest dla mnie ważne.
Januszl
rok temu
Obejrzyjcie sobie Teatr dla gojów na cda. Może w końcu zrozumiecie co się dzieje na świecie
Potter
rok temu
paranoja...a po zdalnych lekcjach młodzież hordami spotykają się na mieście...
Uczennica
rok temu
Lepiej żeby te dzieci nie puszczali do szkoły bo znowu się zacznie duszenie w maskach po kilka godzin.
O hejo
rok temu
Pff śmieszne żeby starsi uczniowie musieli by nie chodzi ciekawe jak się mam dobrze przygotować do matury w pierwszej kolejności co kończą szkole powinni wrócić do szkół 8 klasa liceum technika i zawodówki co mają w tym roku egzaminy praktyczne i teoretyczne
Gość
rok temu
W Irlandii już drugi rok nie mają matur no chyba że kogoś nie zadawała ilość otrzymanych punktów końcowych ocen to może przystąpić do matury. Ocena końcowa jest respektowana przy naborze na studia. To tylko u nas trzeba stresować dosyć że maturzystów to jeszcze ósmioklasistów.A wiadomo jak przebiega obecnie nauka przez internet. Współczuję tej młodzieży i trzymam za nich kciuki. Dziki kraj
Mama wie!!!
rok temu
Dajcie tym dziecią skonczyć ten rok szkolny w tym trybie i nie fundować kolejnych zmian..Moja córka jest zadowolona uczą się więcej jak w szkole...czego nie rozumie pyta pani a pani tłumaczy ...Niech spokojnie zakończy sie ten rok szkolny ez masek i zarażeń
webster
rok temu
Mogli by już chodzić do szkół, ale nie chodzą z winy intelektualistów i różnej maści humanistów. Jeżeli zaraza nie wygaśnie to uczniowie wyrosną wysocy jak brzozy i mądre jak kozy. A kto jeżeli nie karakan jest najwybitniejszym humanistą w rządzie.
Fquereq
rok temu
Mądrzy ludzie, wiedzą gdzie jest ognisko nr1. (Szkoły)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić