Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus w Polsce. Łukasz Szumowski zakażony. Znamy szczegóły

86

W poniedziałek światło dzienne ujrzała informacja o tym, że były minister zdrowia Łukasz Szumowski jest zakażony koronawirusem. Wiemy już, jak przechodzi chorobę COVID-19.

Koronawirus w Polsce. Łukasz Szumowski zakażony. Znamy szczegóły
Łukasz Szumowski ma koronawirusa. Jak przechodzi chorobę? (Wirtualna Polska)

Rąbka tajemnicy ws. zakażenia Łukasza Szumowskiego uchylił w programie "Newsroom" Wirtualnej Polski sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Waldemar Buda. Przekazał on, że obecnie przebieg choroby "nie zagraża życiu i zdrowiu ministra Łukasza Szumowskiego". Z drugiej strony zwrócił uwagę na to, że ta choroba jest dynamiczna i wiele może się zmienić.

Każdemu, który jest zakażony koronawirusem, życzmy tego, żeby ten przebieg był standardowy, z tymi objawami, które nie są groźne dla życie i zdrowia. Ja osobiście również tego panu ministrowi Łukaszowi Szumowskiemu życzę - podkreślał Buda.

Zaznaczał również, że do zakażenia koronawirusem mogą doprowadzać nawet "najdrobniejsze zachowania życia codziennego".

Gdy zdiagnozujemy sytuację chociażby pana ministra, to pewnie się okaże, że to zwykłe, bieżące sprawy życia codziennego i kontakt międzyludzki doprowadziły do zakażenia - uznał polityk.
Zobacz także: Łukasz Szumowski jest zakażony koronawirusem. Wiceminister przekazał informację o przebiegu choroby

Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane

Do tej pory w naszym kraju potwierdzono 88 636 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 2 447 ofiar śmiertelnych. Tylko w poniedziałek przybyło 1306 nowych przypadków i 15 zgonów.

Dzienny raport o koronawirusie mówi o tym, że zakażeni zajmują 2 305 łóżek w szpitalach. Zajętych jest też 130 respiratorów. 136 128 osób przebywa w kwarantannie, a 16 647 objętych zostało nadzorem epidemiologicznym. Do tej pory wyzdrowiało 68 420 zainfekowanych wirusem z Chin.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić