o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Anna Jankowska
|
aktualizacja

Koronawirus w Polsce. "Nowa Pawłowicz" krytykuje rząd

39
Podziel się

Anna Siarkowska skrytykowała przepisy dotyczące polskich kościołów w czasie pandemii. Uważa, że rząd powinien poluzować obostrzenia obowiązujące katolików. Posłanka PiS została namaszczona na "nową Pawłowicz" przez samą sędzię Trybunału Konstytucyjnego.

"Nowa Pawłowicz" krytykuje rząd
"Nowa Pawłowicz" krytykuje rząd (PAP)
bEKAmiZh

Posłanka PiS zwana przez niektórych "nową Pawłowicz" krytykuje decyzje rządu. Anna Siarkowska wsparła w mediach społecznościowych Tadeusza Rydzyka, który domaga się od rządu poluzowania przepisów dotyczących świątyń.

Za kilka dni znacznie poluzujemy ograniczenia dotyczące liczby pasażerów w komunikacji miejskiej. Najwyższy czas by zwiększyć również limit osób w kościołach. Obecne obostrzenia dot.wiernych w miejscach kultu są bowiem niewspółmierne do tych, które obowiązują w innych obszarach - napisała Siarkowska na Twitterze.

bEKAmiZj

Posłanka PiS uważa, że przepisy dotyczące maseczek również są zbyt surowe. W odpowiedzi na zażalenia internautów posłanka przyznała, że popiera pomysł poluzowania obowiązku noszenia masek ochronnych w miejscach publicznych. Twierdzi, że "opinie lekarzy nt. skuteczności noszenia maseczek w zapobieganiu szerzenia się wirusa są mocno podzielone".

Wydaje mi się że to jednak dobrze, że jest możliwość, by ze względów zdrowotnych można było nie nosić maseczek. Od noszenia maseczek na wolnym powietrzu, na spacerze czy podczas jazdy na rowerze powinniśmy zacząć odchodzić - napisała "nowa Pawłowicz".

Siarkowska odpowiedziała na zarzuty o bierność w sprawie Kościoła. Dała do zrozumienia krytykom, że jako posłanka nie ma wpływu na decyzje rządu, ale nie jest zadowolona z obecnego stanu rzeczy. Na początku pandemii ograniczono liczbę wiernych w kościele do pięciu osób. Obecnie na każde 15 m2 świątyni przypada jeden wierny.

bEKAmiZp

Jako posłowie jednak upominamy się o zmianę obecnie obowiązujących ograniczeń i mam nadzieję, że rząd się do tego przychyli - podkreśliła Siarkowska.

Zobacz też: Urodziny Radia Maryja. Policja sprawdza gości

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEKAmiZq

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEKAmiZK
KOMENTARZE
(39)
676
rok temu
Czy ksiądze nie mogą odprawiać więcej mszy co stoi na przeszkodzie?Więcej mszy więcej wiernych,więcej kasy.
Wtornik
rok temu
Jest POdobna do Środy.
emmu
rok temu
następna geniuszka pisowska, oni wszyscy maja głupote wypisaną na twarzach-ciemnogród
bEKAmiZL
łojezu
rok temu
co za morda...
tylkoja
rok temu
Dziwne, że w biedronkach, lidlach i innych sklepach nie ma wirusa tylko może pojawić się w salonach fryzjerskich i w Kościołach . SZOK!!!!! Nie nakręcajmy się, człowiek dla człowieka jest już wilkiem.
qqqq
rok temu
Jak ja lubię lewacką tolerancję.
j.k
rok temu
Rowerzyści nie powinni nosić maseczek jest to zbędnie nie ma możliwości zarażania w czasie jazdy przecież wirus nie dogoni !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bernii
rok temu
Bardzo ładna i mądra kobieta !!! Pozdrawiam
Browar
rok temu
O ja naiwny ! Myślałem że Boga ma się w sercu.Śmigajcie pomiędzy mury fałszywi....le.
buhaha
rok temu
Rzeczywiscie dziewoja podobna do walniętej Pawłowicz, skąd takie dziwolągi się biorą
czytelnik
rok temu
"Kościókowy" nie jestem,jednak uważam że dla wierzących praktykujących rząd powinien znieść obostrzenia.Niech sobie chodzą Ci ludzie do kościołów, w maseczkach, rękawiczkach ochronnych na rękach i tyle. Przecież konstytucyjnie jest zapisane: wolność słowa,wolność wyznania.Według mnie obostrzenia powinny być zniesione dla wszystkich wyznań jakie są w Polsce.Myślę że to jest sprawiedliwe.
joda
rok temu
Masowe msze to dobry sposób na depopulacje. Tylko Pani Poseł nie pomyślała, że to pisowski elektorat, głównie, ulegnie tej depopulacji.
mariusz1954
rok temu
Jak w kościele jest tłok, to prędzej się ludzie pozarażają. Chyba że jak by stali przed wejściem i mierzyli temperaturę
bEKAmiZD
na stos
rok temu
to wolę conv-19 niż tą czarną zarazę z hasłami dla "oświeconych" islamiści kakiści jedno i to samo
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić